Pasaulyje

2017.01.05 19:00

Izmire – galingas sprogimas prie teismo rūmų

LRT.lt, BNS 2017.01.05 19:00

Mažiausiai 11 žmonių sužeista po sprogimo prie teismo rūmų Turkijos Izmiro mieste, skelbia BBC. Po to kilo neramumai, per kuriuos buvo nukauti mažiausiai du „teroristai“, sakė pareigūnai. Izmiro provincijos gubernatorius dėl sprogimo kaltina kurdus.

Skelbiama, kad prie teismo pastato sprogo bomba automobilyje. 

Per sprogimą žuvusieji yra policininkas ir vienas teismo  tarnautojas, pranešė naujienų agentūra „Dogan“.

Šiame paprastai ramiame mieste prie Egėjo jūros po sprogimo prie teismo rūmų ties įėjimu prokurorams ir teisėjams skubiai atlėkė keli greitosios medicinos pagalbos ekipažai, pranešė transliuotojas „CNN Turk“.

Netrukus policija susirėmė su „teroristais“, kurių du buvo nukauti, o vienas paspruko, nurodė naujienų agentūra „Anadolu“.

Bairaklio rajono meras Hassanas Karabagas sakė televizijai NTV, kad sužeistųjų yra mažiausiai 11, vieno būklė sunki.

Sužeistieji išvežti į ligoninę.

Izmiro provincijos gubernatorius dėl sprogimo kaltina kurdus

Turkijos Izmiro provincijos gubernatorius Erolas Ayyildizas pareiškė, kad atsakomybė už sprogimą ir susišaudymą prie teismo pastato regiono administraciniame centre tenka Kurdistano darbininkų partijai (KDP), praneša „Reuters“.

Pasak pareigūno, pirmieji duomenys rodo, kad ataką surengė KDP kovotojai, kurie buvo ginkluoti Kalašnikovo automatais ir granatomis.

Anot E. Ayyildizo, susišaudymas tarp policininkų ir užpuolikų kilo prieš sprogimą prie teismo pastato.

„Susirėmimas prasidėjo, kai mūsų policininkai pamėgino sustabdyti automobilį kontrolės poste priešais Bairaklio rajono teismo pastatą. Mėgindami bėgti, teroristai susprogdino užminuotą automobilį“, – cituoja žiniasklaida gubernatorių.

E. Ayyildizas patvirtino, kad per incidentą du žmonės žuvo. Kai kurie nukentėjusieji yra kritinės būklės. 

Šis išpuolis – nauja nelaimė po šaudymų Stambulo naktiniame klube, kur per Naujųjų sutiktuves buvo nužudyti 39 žmonės. Su ta ataka susijęs trijų Izmiro šeimų – 20 suaugusiųjų ir 20 jų vaikų – sulaikymas.

Kaip įprasta po tokių išpuolių Turkijoje, valdžia uždraudė platinti vaizdus iš įvykio vietos.