Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Identifikuota trečioji sprogimų Bostone auka

ELTA 2015.09.08 13:45

Identifikuota trečioji sprogimų Bostone auka. Tai yra Bostono universiteto studentė kinė, Niujorke pranešė Kinijos konsulatas. Daugiau duomenų apie ją kol kas nepateikiama, nes negautas šeimos sutikimas.

Identifikuota trečioji sprogimų Bostone auka. Tai yra Bostono universiteto studentė kinė, Niujorke pranešė Kinijos konsulatas. Daugiau duomenų apie ją kol kas nepateikiama, nes negautas šeimos sutikimas.

Jau anksčiau skelbta, kad tarp žuvusiųjų yra 29 metų Krystle Campbell ir aštuonmetis berniukas. „Ji buvo mielas, atviras žmogus. Visi draugai ją mylėjo“, - interviu telefonu stočiai CNN sakė K. Campbell senelė.

Pirmasis buvo identifikuotas aštuonerių metų berniukas. Jo gedintis tėvas oficialiai pareiškė: „Mano mylimas sūnus Martinas mirė nuo sunkių sužalojimų, kuriuos patyrė per išpuolį Bostone“. Billas Richardas patvirtino, kad per sprogimą sunkiai sužeista ir jo žmona, o dukrai teko amputuoti koją.

„Mes dėkojame visiems už jūsų užuojautą ir jūsų maldas“, – sakė B. Richardas. Kartu jis paprašė gerbti jo šeimos privačią sferą. Vyras pats dalyvavo maratone. Jo žmona ir trys vaikai laukė prie finišo linijos, kai detonavo bomba. Trečias vaikas nenukentėjo.

Ketvirtadienį Bostone laukiama JAV prezidento Baracko Obamos. Jis čia dalyvaus atminimo renginyje, skirtame sprogimų aukoms pagerbti, pranešė Baltieji rūmai. Prieš pietus prezidentas dar dalyvaus pamaldose Šventojo kryžiaus katedroje.

Tyrėjai paskelbė, kad bent vienas sprogmuo buvo pagamintas panaudojus greitpuodį ir paraką. Bomba taip pat buvo prikimšta vinių ir šratų. Tokio sprogmens gamybos instrukciją galima rasti internete.

Kelių ligoninių gydytojai pasakojo, kad iš sužeistųjų kūnų operavo šratus ir vinis. Mažiausiai 10 aukų buvo amputuotos galūnės. Per išpuolį pirmadienį žuvo 3 žmonės ir 176 buvo sužeisti.

Tyrėjų duomenimis, abi sprogusios bombos buvo vienintelės. Pradžioje buvo pasirodę pranešimų, kad rasta daugiau sprogmenų.

Pasak Bostono policijos, kol kas niekas nesuimtas. Taip pat niekas neprisiėmė atsakomybės.

Ieškant sprogdintųjų žinybos tikisi gyventojų paramos. „Kas nors juk žino, kas tai padarė“, – spaudos konferencijoje sakė R. DesLauriersas iš Federalinio tyrimų biuro (FTB). Išpuolio tyrime dalyvauja daugiau kaip 1000 ekspertų. Už informaciją, padėsiančią susekti sprogdintojus, ugniagesiai skyrė 50 000 dolerių atlygį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi