Pasaulyje

2017.01.05 14:55

Berlyno teroristas A. Amri Vokietijos tarnyboms buvo žinomas 14 skirtingų tapatybių

ELTA 2017.01.05 14:55

Išpuolį Berlyno Kalėdų mugėje surengęs Anisas Amri Vokietijos tarnyboms buvo žinomas 14 skirtingų tapatybių. Tai pareiškė Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės kriminalinės tarnybos direktorius Dieteris Schuermannas, kuriuo remiasi agentūra AFP.  

Jis ketvirtadienį žemės landtago Vidaus reikalų komitete pasakojo apie tarnybų pastangas įrodyti, kad tunisietis ruošiasi teroristiniam išpuoliui. Tačiau nei šalies, nei žemių tarnyboms esą nepavyko surinkti pakankamai konkrečių duomenų, kurie teisėsaugos galėtų būti įvertinti kaip įtarimai nusikalstama veika. Tyrėjai, anot D. Schuermanno, „iki galo išnaudojo visas teisines galias, kad atremtų galimą pavojų“.

A. Amri gruodžio 19-ąją užgrobtu sunkvežimiu taranavo Kalėdų mugę Berlyne – per išpuolį žuvo 12 žmonių. Už tunisietį buvo atsakinga Šiaurės Reino-Vestfalijos imigracijos tarnyba. Tačiau A. Amri gyveno ne tik šioje federalinėje žemėje, bet keliavo po visą Vokietiją.

Anot duomenų, jis nuo 2016-ųjų vasario daugiausia buvo Berlyne. Kelios saugumo tarnybos jau seniai jį buvo įvardijusios kaip pavojų keliantį islamistą.