Naujienų srautas

Pasaulyje2017.01.05 15:25

Stambulo teroristas veikiausiai yra uigūras, nustatyti jo bendrininkai

15min.lt, LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.01.05 15:25

Vyras, kuris Stambulo naktiniame klube Naujųjų metų naktį nužudė 39 žmones, tikriausiai, buvo uigūrų kilmės, skelbia naujienų agentūra „Reuters“. Tuo metu Turkijos pareigūnai nustatė dar kelis įtariamuosius, susijusius su Naujųjų naktį įvykdytu išpuoliu.

Britų transliuotojas BBC skelbia, kad kai kurie jų sulaikyti reidų metu. Jie surengti Stambulo priemiestyje po to, kai policija sulaukė informacijos, kad asmenys, susiję su įtariamuoju yra šioje teritorijoje.

Turkijos saugumo tarnybos žino užpuoliko buvimo vietą, patvirtino šalies vicepremjeras Veysi Kaynakas. Jis apibūdino įtariamąjį kaip „puikiai treniruotą teroristų būrio narį“.

Neatmetama versija, kad įtariamas teroristas gali būti pasprukęs į užsienį, tačiau policija jo paieškas atlieka netoli Stambulo.

Ketvirtadienio ryte atlikto reido Selimpasoje metu buvo sulaikyti kelios dešimtys uigūrų ir turkų kilmės asmenų. Iš viso po teroro atakos jau sulaikyti 36 su išpuolio organizavimu galimai susiję asmenys.

Antradienį dieną buvo paskelbta, kad ieškomas teroristas yra kirgizų tautybės Iachė Mašrapovas, tačiau vėliau šie kaltinimai buvo paneigti, o Turkijos teisėsauga privalėjo atsiprašyti socialiniame tinkle „Twitter“ užsipulto asmens.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi