Naujienų srautas

Pasaulyje2017.01.04 22:05

D. Trumpas vėl abejoja, kad Rusija kišosi į JAV rinkimus

BNS 2017.01.04 22:05

Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį dar kartą išreiškė abejonių dėl JAV žvalgybos išvadų apie Rusijos pastangas kištis į JAV prezidento rinkimus, pakartodamas „WikiLeaks“ įkūrėjo Juliano Assange`o pareiškimą, kad demokratams pakenkusią informaciją nutekino ne Maskva.

„Julianas Assange`as sakė, kad bet koks keturiolikmetis galėjo įsilaužti pas Podestą. Kodėl DNK (Demokratų nacionalinis komitetas) buvo toks neatsargus? Jis taip pat sakė, kad rusai jam nedavė tos informacijos“, – parašė respublikonas savo pamėgtame socialiniame tinkle.

D. Trumpas rašė apie tūkstančius elektroninių laiškų, kuriuos programišiai pavogė iš Demokratų nacionalinio komiteto (DNK) bei Hillary Clinton kampanijos vadovo Johno Podestos ir kuriuos paviešino „WikiLeaks“ kelios savaitės prieš lapkričio 8 dienos prezidento rinkimus.

„Kažkas įsilaužė į DNK, bet kodėl jie neturi apsaugos nuo įsilaužėlių, kokią turi RNK (Respublikonų nacionalinis komitetas)“, – pridūrė D. Trumpas.

Reuters/Scanpix nuotr.

JAV žvalgybos bendruomenė padarė išvadą, kad elektroninių laiškų vagystės ir paviešinimo tikslas buvo padėti ne kartą Rusijos lyderį Vladimirą Putiną gyrusiam D. Trumpui laimėti JAV prezidento rinkimus.

Rusijos pareigūnai ne kartą neigė bet kokį dalyvavimą kibernetinėse atakose prieš JAV politines svetaines ir elektroninio pašto dėžutes.

„WikiLeks“ steigėjas J. Assange`as dar kartą paneigė, kad Rusija pateikė programišių pavogtus JAV Demokratų partijos elektroninius laiškus, kurių paviešinimas pakenkė H. Clinton rinkimų kampanijai.

„Sistemos administratoriai: neleiskite Baltiesiems rūmams vėl naikinti JAV istorijos! Kopijuokit dabar, o tada, turėdami noro ir laiko, siųskit „WikiLeaks“, – paskelbė tviteryje paslaptis viešinanti interneto svetainė.

„Pareiškiame apie 20 tūkst. JAV dolerių (19 tūkst. eurų) atlygį už informaciją, kuri padėtų areštuoti ar demaskuoti bet kokį Obamos administracijos agentą, naikinantį reikšmingus įrašus“, – sakoma „Twitter“ žinutėje.

Kiek vėliau J. Assange`as, nuo 2012 metų birželio gyvenantis Ekvadoro ambasadoje Londone, kur pasiprašė prieglobsčio norėdamas išvengti ekstradicijos į Švediją dėl įtariamo išžaginimo, davė interviu JAV televizijai „Fox“.

J. Assange`as nenurodė, kas pateikė „Wikileaks“ tūkstančius elektroninių laiškų, kuriuos programišiai pavogė iš Demokratų nacionalinio komiteto (DNK) ir H. Clinton kampanijos vadovo J. Podestos.

Reuters/Scanpix nuotr.

„WikiLeaks“ šiuos dokumentus paskelbė per JAV rinkimų kampaniją ir pranešama, jog JAV žvalgyba priėjo prie išvados, kad tai buvo Rusijos bandymas pakreipti rinkimus H. Clinton varžovo D. Trumpo naudai. Respublikonas D.Trumpas galiausiai laimėjo prezidento rinkimus.

Tačiau J. Assange`as tvirtino, kad jokie su Rusijos vyriausybe susiję subjektai nebuvo programišių pagrobtos informacijos šaltinis.

„Šaltinis nėra Rusijos vyriausybė. Tai ne valstybės subjektai“, – „Fox“ sakė 45 metų australas.

D. Trumpas ne kartą viešai išreiškė abejonių dėl JAV žvalgybos tarnybų darbo. Pasak jo, jos klydo, kai pranešė, kad Irakas turi masinio naikinimo ginklų, ir dėl šios klaidos JAV įsivėlė į karą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi