Naujienų srautas

Pasaulyje2017.01.04 16:26

Maldininkai nedalyvaus apeigose su Dalai Lama dėl Kinijos spaudimo

BNS 2017.01.04 16:26

Tūkstančiai maldininkų, daugiausia iš Tibeto, kurie keliavo į Indiją dalyvauti retai rengiamose Dalai Lamos vadovaujamose budistinėse apeigose, spaudžiami Pekino sugrįžo į Kiniją, trečiadienį pranešė apeigų organizatoriai.

81 metų Tibeto dvasinis lyderis šį mėnesį turėtų vadovauti Kalačakros apeigoms Bod Gajoje, rytinėje Indijoje, kur, kaip tikima, prieš daugiau nei 2 tūkst. metų Budą pasiekė „nušvitimas“.

Šiose apeigose, rengiamose ne kiekvienais metais, turėtų dalyvauti dešimtys tūkstančių piligrimų iš viso pasaulio.

Tačiau trečiadienį, prasidėjus pasiruošimo darbams, organizacinio komiteto pirmininkas Karma Gelekas Yuthokas sakė, kad dėl kinų valdžios spaudimo beveik 7 tūkst. maldininkų sugrįžo į Kiniją.

„Deja, po Kinijos spaudimo jie sugrįžo. Tokių buvo beveik 7 tūkst., – sakė jis žurnalistams BodGajoje. – Jie planavo užbaigti savo piligriminę kelionę Bod Gajoje, bet sugrįžo tik dėl to (spaudimo)“.

K. G. Yuthokas, kuris yra Indijos Daramšalos mieste įsikūrusios Tibeto vyriausybės tremtyje narys, sakė, kad kai kurie maldininkai pranešė, jog jų artimieji Kinijoje gavo perspėjančių laiškų, kuriuose grasinama veiksmais, jeigu maldininkai negrįžtų.

2012 metais Kinijos valdžia suėmė šimtus tibetiečių, grįžusių iš Kalačakros apeigų Bod Gajoje.

Praėjusį mėnesį radijo stotis „Radio Free Asia“ pranešė, kad daugeliui tibetiečių maldininkų, kurie keliavo į Daramšalą prieš Kalačakrą, buvo nurodyta sugrįžti iki metų pabaigos. Taip buvo siekiama neleisti jiems atvykti į Bod Gają.

Pasak pranešimo, praėjusį mėnesį Dalai Lama surengė specialią audienciją tokiems maldininkams.

Dalai Lama pasitraukė iš Tibeto į Indiją po nepavykusio sukilimo prieš centrinę Kinijos valdžią 1959 metais, tačiau iki šiol yra garbinamas daugelio tibetiečių.

Pasak Pekino, jo kariai „taikiai išlaisvino“ Tibetą 1951 metais, o Dalai Lama siekia Tibeto nepriklausomybės vykdydamas „dvasinį terorizmą“.

Dalai Lama nesutinka su Kinijos pozicija, kad jis yra pavojingas separatistas – Nobelio taikos premijos laureatas tvirtina tesiekiantis didesnės Tibeto autonomijos Kinijos sudėtyje.

Kalačakros apeigos Bod Gajoje vyksta nuo antradienio, nors pagrindinė mokymų dalis prasidės tik kitą savaitę.

Indijos vyriausybės atstovas sakė neturintis informacijos šiuo klausimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi