Pasaulyje

2017.01.03 13:00

Pietų Korėjos prezidentė neatvyko į jos apkaltos bylos posėdį Konstituciniame Teisme

BNS2017.01.03 13:00

Pietų Korėjos Konstitucinis Teismas antradienį surengė pirmąjį prezidentės Park Geun-hye apkaltos bylos posėdį, tačiau valstybės vadovė jame nedalyvavo.

Posėdis buvo surengtas po praėjusį mėnesį įvykusių trijų parengiamųjų posėdžių ir tetruko devynias minutes.

Teismas praėjusią savaitę nusprendė, kad P. Geun-hye nereikia atvykti į posėdį apklausai.

„Padarysime viską, kad byla būtų išnagrinėta sąžiningai ir nuodugniai“, – sakė Parkas Han-chulas, pirmininkaujantis devynių teisėjų kolegijai, nagrinėjančiai prezidentės apkaltos bylą.

Nepriklausomai nuo to, ar P. Geun-hye atvyks į ketvirtadienį paskirtą posėdį, bylos nagrinėjimas bus tęsiamas.

Prezidentės advokatai sako, kad ji tikriausiai nedalyvaus teismo posėdžiuose.

Gruodžio 9 dieną Pietų Korėjos parlamentas nubalsavo už P. Geun-hye apkaltą dėl korupcijos skandalo, išprovokavusio šalyje masinius protestus. Kiekvieną savaitę rengiami protestai prieš prezidentę pritraukia šimtus tūkstančių žmonių.

P. Geun-hye įgaliojimai buvo sustabdyti, o šaliai laikinai vadovauja premjeras Hwang Kyo-ahnas.

Prezidentė kaltinama tuo, kad „susimokė“ su savo drauge Choi Soon-sil ir darė spaudimą didelėms kompanijoms, kad šios skirtų dešimtis milijonų dolerių keliems fondams, kuriuos kontroliavo Ch. Soon-sil.

Ch. Soon-sil šiuo metu teisiama dėl turto prievartavimo ir piktnaudžiavimo įgaliojimais. Šie kaltinimai daugiausia susiję su didelių kompanijų skirta finansine parama dviem labdaros fondams, kurių lėšas, kaip įtariama, grobstė prezidentės patikėtinė.

Konstitucinis Teismas per šešis mėnesius turi nuspręsti, ar patvirtinti prezidentės apkaltą. Jei tai bus padaryta, šalyje per du mėnesius turės būti surengti prezidento rinkimai.

P. Geun-hye emocingose kalbose per televiziją nekart atmetė įtarimus dėl korupcijos, tvirtindama, jog tik suklydo ir už tai atsiprašo.

Prezidentė taip pat įtariama nurodžiusi savo padėjėjams perduoti Ch. Soon-sil konfidencialius valstybės dokumentus, nors ši moteris neužėmė jokio oficialaus posto ir neturėjo leidimo susipažinti su slapta informacija, be to, leidusi jai kištis į valstybės reikalus, įskaitant aukščiausio rango pareigūnų skyrimą.

Be įtarimų korupcija, P. Geun-hye konservatyvi vyriausybė kaltinama tuo, kad įtraukia į „juodąjį sąrašą“ visus menininkus, kritikuojančius jos politiką.

Prezidentė taip pat buvo kaltinama tuo, kad netinkamai reagavo į 2014 metais įvykusią kelto „Sewol“ katastrofą, nusinešusią daugiau nei 300 žmonių, daugiausiai moksleivių, gyvybių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.