Pasaulyje

2017.01.03 08:48

Vokietijoje suimtas siras, planavęs minioje susprogdinti užminuotus sunkvežimius

15min.lt 2017.01.03 08:48

Vokietijoje sulaikytas teroristinio išpuolio rengimu įtariamas migrantas iš Sirijos, pranešė naujienų agentūra „Reuters“.

Vokietijos prokuratūros atstovai patvirtino, kad praėjusių metų gruodį 38 metų siras iš Sarbriukeno mobiliuoju telefonu paskambino į Siriją ir pašnekovo paprašė 180 tūkst. eurų, kad galėtų įsigyti sprogmenų ir sunkvežimių, kuriuos jis žadėjo užminuoti ir „nukreipti į minią“.

Įtariamasis buvo sulaikytas šeštadienį, gruodžio 31-ąją. Sausio 1-ąją teismas leido jį laikyti suimtą, apie atskleistus kėslus įvykdyti teroro išpuolį viešai pranešta tik pirmadienį. Migranto tapatybė neatskleidžiama. Žinoma tik tai, kad jis iš Sirijos į Vokietiją atvyko prieš dvejus metus.

Areštuotas siras prisipažino mėginęs užmegzti ryšius su grupuote „Islamo valstybė“, tačiau atmeta kaltinimus rengus teroro išpuolį. Pasak jo, pinigai jam buvo reikalingi asmeniniams poreikiams. Neva jis siekė apgaule išvilioti pinigų iš islamistų ir pasiųsti juos savo šeimai atgal į Siriją.

Gruodžio 19-ąją tunisietis Ani Amri Berlyne užgrobė vilkiką, nužudė vairuotoją lenką ir tuo vilkiku rėžėsi į Kalėdų mugę. Per išpuolį žuvo 12 žmonių ir dar 48 buvo sužeisti. Teroristą po kelių dienų atpažino ir per susišaudymą nukovė Italijos policija Milane.