Pasaulyje

2017.01.03 18:14

Paviešinta išpuolio Stambule įtariamojo tapatybė

Turkijos policija sulaikė jau 12 asmenų, kurie įtariami susiję su išpuoliu Stambule, naktiniame klube, Naujųjų metų naktį. Užpuoliko toliau intensyviai ieško policija ir saugumo tarnybos. Antradienį paviešintas įtariamojo atvaizdas, o vėliau – ir tapatybė. Tai – 28-erių Lachė Mašrapovas, į Turkiją lapkričio 20 d. kartu su žmona ir dviem vaikais atvykęs iš Kirgizijos, tuo metu šalies pareigūnai tokius įtarimus atmeta.

Paviešinta vaizdajuostė ir nuotrauka vyro, kuris, pareigūnų duomenimis, ir yra užpuolikas, nušovęs 39 žmones. Policija nepatikslina, kur ir kada šie kadrai buvo užfiksuoti, tačiau teigiama, kad Turkijos pareigūnai rado užpuoliko pirštų antspaudus.

Turkijos pareigūnai praneša, kad antradienį pagrindiniame Stambulo oro uoste sulaikė du užsieniečius, siejamus su Naujųjų metų naktį įvykdytu kruvinu išpuoliu naktiniame klube, pranešė naujienų agentūra „Dogan“.

Kirgizistano pareigūnai atmeta įtarimus, jog šios šalies pilietis gali būti atsakingas už 39 gyvybes nusinešusį išpuoli Stambule Naujųjų metų naktį. Tokių spėjimų kilo socialiniuose tinkluose pradėjus plisti nuotraukoms, kuriose matyti neva užpuolikui priklausęs pasas. Tuo metu Turkijos policija naujų detalių apie įtariamąjį nepateikia.

Tuo metu nepaisant Turkijos valdžios mėginimų blokuoti su šiuo kruvinu įvykiu susijusios informacijos, vietos apžvalgininkai atkreipia dėmesį į tai, kad šis teroro išpuolis buvo labai gerai parengtas.

Nepaprastosios padėties sąlygomis gyvenančios Turkijos valdžia draudžia skelbti bet kokią informaciją apie sausio 1-ąją prabangiame Stambulo klube įvykdytas žudynes, bet vyriausybės atstovai patikino, kad pasprukti sugebėjęs teroristas turėtų būti greitai išaiškintas. Jau yra jo pirštų atspaudai ir pirmosios iš stebėjimo kamerų įrašų paimtos nuotraukos. 

Atsakomybę už šį kruviną išpuolį prisiėmė „Islamo valstybės teroristai“. 

Turkijos saugumo ekspertai atkreipė dėmesį,  kad šį kartą tai nepanašu į radikalizuoto vienišiaus ataką. Labiau tikėtina, kad užpuolimas buvo gerai suplanuotas, nes  teroristas ne tik sugebėjo išžudyti daugybę žmonių, bet ir persirengti bei pasinaudodamas panika pabėgti.