Pasaulyje

2017.01.02 20:29

Pareigūnai rado ataką Stambule surengusio užpuoliko pirštų atspaudus

BNS 2017.01.02 20:29

Turkijos vicepremjeras Numanas Kurtulmusas pranešė, kad pareigūnai rado užpuoliko, Naujųjų metų naktį prabangiame Stambulo klube surengusio žudynes, pirštų atspaudus bei turi trumpą jo apibūdinimą ir netrukus turėtų nustatyti jo tapatybę.

Pirmadienį kalbėdamasis su žurnalistais po kassavaitinio ministrų kabineto posėdžio jis sakė, kad Stambulo kovos su terorizmu policija sulaikė aštuonis žmones, galbūt susijusius su Naujųjų metų nakties išpuoliu.

Pasak N. Kurtulmuso, sausio 1 dieną po vidurnakčio praėjus vos daugiau kaip valandai įvykdyta ataka buvo ekstremistų žinia, kad ir 2017 metais jie ruošiasi ir toliau „bausti“ Turkiją. Vicepremjeras taip pat sakė, kad šis išpuolis buvo nukreiptas prieš „sėkmingą ir užtikrintą“ Turkijos vykdomą karinę operaciją prieš „Islamo valstybės“ džihadistus šiaurės Sirijoje.

2016 metais šalį sukrėtė teroro išpuolių banga.

N. Kurtulmusas pabrėžė, kad Turkija pasiryžusi ir toliau kovoti su grupuočių smurtu. Jis pareiškė: „Kad ir kur jie besislėptų 2017 metais, atrasime jų landynę... Su Dievo valia, mūsų žmonių pagalba, mūsų nacionaline jėga, parklupdysime juos ant kelių ir kaip reikiant jiems atsakysime.“