Naujienų srautas

Pasaulyje2017.01.03 06:55

Turistai vėl plūsta į Stambulo centrą

Po siaubingo teroro išpuolio turistai, taip pat – ir užsieniečiai, neatsisako atostogų Stambule.

Ramia širdimi žmonės negali žiūrėti į naktinį klubą, kuriame per teroro išpuolį Naujųjų metų naktį žuvo beveik keturios dešimtys žmonių, bet turistai vėl plūsta į Stambulo centrą, kur – garsūs Osmanų imperijos ir Bizantijos paminklai. Jie čia fotografuojasi ir nesirengia nutraukti atostogų. 

Kai kurių šalių diplomatijos tarnybos perspėjo keliautojus būti itin budrius – „Islamo valstybė“ viešojoje erdvėje paragino savo vienišus vilkus rengti išpuolius švenčiančiųjų susibūrimuose. Turistas iš Vokietijos sako – blogiausia tai, kad tokie išpuoliai dabar galimi bet kur.

„Pavyzdžiui, galėjome būti Berlyne, kai sunkvežimis traiškė Kalėdų mugę. Nepasakyčiau, kad esame sutrikę, leisime atostogas kaip esame suplanavę. Juk nieko negalėtume pakeisti“, – sakė turistas iš Vokietijos Svenas Gerrietsas.

„Turiu pripažinti, aš nervinuosi, neramu, išėjome tik apsidairyti. Siaubinga – žmonės atėjo švęsti Naujųjų metų, o į juos ėmė šaudyti. Labai užjaučiu tuos, kurie žuvo, ir jų šeimas“, – kalbėjo turistė iš Čekijos Pavlina Rybnikarova.

„Manau, svarbiausia gyventi kaip gyvenome, daryti tai, ką planavome, toks vienintelis logiškas atsakas teroristams, vienintelis kovos su jais būdas mūsų kasdieniame gyvenime“, –svarstė turistė iš Vokietijos Paula Daian.

Tačiau Turkija išgyvena dar vieną skaudų smūgį, kai dar neatsigavo po nepavykusio liepos perversmo ir virtinės teroro išpuolių Stambule ir sostinėje Ankaroje. Dėl vienų apkaltinti „Islamo valstybės“ džihadistai, dėl kitų – kurdų kovotojai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi