Naujienų srautas

Pasaulyje2017.01.02 14:46

IS prisiėmė atsakomybę už Stambulo klubo užpuolimą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.01.02 14:46

„Washington Post“ praneša, kad „Islamo valstybė“ (IS) prisiėmė atsakomybę už išpuolį, įvykdytą Naujųjų naktį. Tą grupuotė pranešė pirmadienį. Turkijos pareigūnai toliau ieško užpuoliko, kuris Stambulo klube nušovė 39 žmones ir apie 70 sužeidė.

Islamistai savo pareiškime žudiką pavadino „herojišku kariu“. Klube, kuris buvo užpultas, tuo metu buvo apie 600 lankytojų. Užpuolikas į žmones, manoma, automatu paleido apie 180 kulkų. Į klubą jis atvyko taksi automobiliu. Grupuotė nurodė ėmusis atakos dėl Turkijos veiksmų Sirijoje prieš IS.

Turkijos pareigūnai spėja, kad užpuolikas gali būti iš Kirgistano arba Uzbekistano.

Daugiau nei pusė žuvusiųjų – užsieniečiai. Tarp jų buvo Prancūzijos, Kanados, Tuniso, Indijos, Belgijos, Jordanijos, Saudo Arabijos piliečių.

Nors atsakomybės už išpuolį niekas neprisiėmė, tačiau pareigūnai bevėk neabejoja, kad šaulys sietinas su „Islamo valstybe“. Tuo metu teroristine laikoma Kurdistano darbininkų partija, kuri Turkijoje taip pat neretai rengia išpuolius, atsiribojo nuo šių žudynių, teigdama, kad ji niekada nesitaiko į nekaltus civilius. Šalies prezidentas teigia, kad šia ataka siekiama šalyje sukelti chaosą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi