Naujienų srautas

Pasaulyje2017.01.02 07:08

Didžioji Britanija net po „Brexito“ išlaikys įtaką Europolui

Didžioji Britanija, nepaisant planuojamo išstojimo iš Europos Sąjungos, sieks išlaikyti įtaką Europos kriminalinės žvalgybos agentūroje. Anot britų vyriausybės, Europole dirbantys šalies pareigūnai pareigose turėtų likti ir šaliai išstojus iš Bendrijos.

Planai dėl Europolo – viena pirmųjų indikacijų, kaip Theresos May vadovaujama vyriausybė elgsis derybose su Briuseliu. Nors premjerė kol kas nekalba apie derybų sąlygas, tačiau akivaizdu, kad Didžiajai Britanijai bus neįmanoma besąlygiškai atsiskirti nuo Europos Sąjungos ir jos institucijų. Didžiosios Britanijos vidaus reikalų sekretorė Amber Rudd neseniai pareiškė, kad Jungtinė Karalystė lieka ištikima Europos saugumui bei gynybai.

Europolas – svarbus ginklas kovojant ne tik su tarptautinėmis terorizmo grupuotėmis, bet ir su organizuotu nusikalstamumu Europos Sąjungos šalyse. Jungtinė Karalystė – viena svarbiausių Europolo narių.

Europos žvalgybos agentūrai šiuo metu vadovauja britas, be jo Europole dirba septyniolikos britų komanda. Agentūra palengvina keitimąsi informacija tarp valstybių narių, vykdo mokymus bei gerina kompetentingų institucijų veiklą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi