Pasaulyje

2017.01.01 22:53

Po jaunuolio mirties prie kebabinės Luko mieste Lenkijoje kilo riaušės

15min.lt2017.01.01 22:53

Naujųjų metų naktį Lenkijos šiaurės rytų mieste Luke (maždaug už 115 km nuo Lietuvos sienos) per muštynes šalia vietos kebabinės mirė 21-erių jaunuolis. Policija sulaikė keturis asmenis, tarp jų – ir ne Lenkijos piliečius. Po mirtį atnešusios nakties Luko mieste kilo riaušės, į pagalbą miesto pareigūnams turėjo atvykti pastiprinimas iš kito miesto.

Kaip rašo gazeta.pl, šeštadienio vakare tarp 22 ir 23 valandos kilo muštynės šalia turkiško maisto užkandinės. Per jas nuo durtinių žaizdų mirė 21-erių Danielis.

Policijos teigimu, muštynėse dalyvavo lenkai ir ne Lenkijos piliečiai. Sulaikyti keturi vyrai, tarp jų – ir užsieniečiai. Jų tautybės policijos pareigūnai neatskleidžia. Pranešama, kad visi jie neramumų metu buvo blaivūs.

Gazeta.pl šaltinis teigė, kad kivirčas kilo, kai Danielis į kebabinę metė petardą. Šaltinio teigimu, tuomet iš užkandinės išėjo keturi vyrai – du alžyriečiai, tunisietis ir marokietis. Kilo susistumdymas, Danieliui buvo du kartus smogta peiliu. Žaizdos buvo mirtinos.

Sekmadienio popietę prie užkandinės susirinko bent du šimtai žmonių. Jie dėjo žvakes, vėliau pradėjo mėtyti petardas, akmenis, buvo šaukiami ksenofobiniai šūkiai.

„TVP Info“ rašo, kad vietos policija iš pradžių nenorėjo kištis, kad konfliktas dar labiau nebūtų eskaluojamas. Pareigūnai ėmėsi veiksmų tik tada, kai minia pradėjo veržtis į užkandinę.

Vietos policininkams į pagalbą atsiųstas pastiprinimas iš Olštyno – riaušių malšinimo pareigūnai. Kilo konfliktai tarp protestuotojų ir policininkų, pareigūnai panaudojo ašarines dujas, buvo sulaikyta daugiau nei dešimt žmonių.

Luko miesto tarybos nario Michało Tyszkiewicziaus teigimu, kebabinei vadovavo Tuniso, Alžyro ir Maroko piliečiai. Jie ir buvo sulaikyti po 21-erių lenko mirties. Tarybos narys sakė, kad tie patys asmenys Luko mieste turi dar vieną užkandinę – ji irgi sekmadienį buvo nuniokota.