Pasaulyje

2017.01.01 17:01

Sirija: sukilėliai grasino pasitraukti iš paliaubų, Saugumo Taryba parėmė Rusijos rezoliuciją

Sirijoje ir sekmadienį buvo pranešimų apie žuvusius per kautynes, kurios grasina sužlugdyti trapias Rusijos ir Turkijos tarpininkų suderėtas paliaubas tarp diktatoriaus Basharo al Assado ir sukilėlių.

Sukilėliai grasino pasitraukti iš paliaubų protestuodami prieš diktatoriaus puolimą Vadi Baradoje netoli sostinės Damasko.

Paliaubas, kurios negalioja „Islamo valstybei“ ir kurdų kovotojams, sutvirtini turėtų atstovų susitikimai Kazachstane šį mėnesį.

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba vieningai nutarė priimti Rusijos parengtą rezoliuciją ir paremti šią Rusijos ir Turkijos paliaubų iniciatyvą.

Rezoliucija ragina kuo greičiau atverti kelius humanitarinei pagalbai.

„Labai svarbu, kad Saugumo Taryba parėmė Rusijos ir Turkijos pastangas. Nenoriu griebtis kritikos, bet norėčiau kolegoms subtiliai užsiminti, kad procesas labai sunkus. Tai, ką pasiekėme, pasiekėme dideliu darbu. Prašome padėti“, – kalbėjo Rusijos ambasadorius Jungtinėse Tautose Vitalijus Čurkinas.

„Balsavome už šią rezoliuciją, nes ji išlaiko pusiausvyrą. Viena vertus, ji remiasi optimizmu, kylančiu iš vilties, kita vertus, ji užgrūdinta poreikio palaukti ir pamatyti, kaip išsilaikys susitarimas prieš suteikiant jai visą Saugumo Tarybos svorį. Pabrėžtume du dalykus. Viliamės, kad ugnies nutraukimas laikysis ir juo nebus dangstomos kitos nepriimtinos puolimo operacijos. Šiuo atžvilgiu nerimaujame dėl pranešimų apie režimo puolimą Vadi Baradoje, kurį remia „Hezbollah“ kovotojai. Šis Saugumo Tarybos tekstas turi siųsti aiškų signalą, kad panašūs puolimai privalo liautis“, – sakė JAV atstovė Jungtinėse Tautose Michele Sison.