Pasaulyje

2017.01.01 10:47

Šiaurės Korėja paskelbė netrukus išbandysianti tarpžemyninę raketą

ELTA2017.01.01 10:47

Šiaurės Korėja, pasak šalies vadovo Kim Jong Uno, netrukus ketina išbandyti tarpžemyninę raketą. „Mes esame paskutiniajame etape prieš tarpžemyninės raketos bandymą“, – pareiškė jis sekmadienį televizijos transliuotoje naujametinėje kalboje, kuria remiasi agentūra AFP.

Kim Jong Unas paminėjo seriją branduolinių ir raketų bandymų pernai metais. Šalis 2016-aisiais „tapo branduoline valstybe“ ir dabar yra „Rytų karinė galia, kurios negalės užpulti nė stipriausias priešas“, pabrėžė jis.

Šiaurės Korėja pernai atliko du branduolinius bandymus ir virtinę raketų bandymų. Pietų Korėja mano, kad Pchenjanas tokiais raketų bandymais siekia spartinti balistinių raketų, kurios, ginkluotos branduoliniais užtaisais, gali pasiekti JAV, kūrimą.

Ekspertai nesutaria, kiek arti savo branduolinių tikslų įgyvendinimo yra Šiaurės Korėja, nes jai iki šiol nėra pavykę sėkmingai išbandyti tarpžemyninės raketos. Savo bandymais Šiaurės Korėja nusižengia Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos rezoliucijoms.

Užsienio izoliuota šalis pernai atliko tiek balistinių raketų bandymų, kiek niekad anksčiau. Šaliai dėl jos branduolinės ir raketų politikos 2006-aisiais buvo paskelbtos JT sankcijos. Praėjusį mėnesį jos buvo sugriežtintos, kai Pchenjanas rugsėjį įvykdė savo penktąjį ir iki šiol didžiausią branduolinį bandymą.