Pasaulyje

2022.01.15 16:18

Švedija permetė papildomų pajėgų Gotlando salai ginti

ELTA2022.01.15 16:18

Švedijos ginkluotosios pajėgos nusiuntė į Gotlando salą operatyvinį specialųjį dalinį iš Norboteno provincijoje dislokuoto pulko, rašoma šeštadienį paskelbtame šalies kariuomenės pranešime.

Dalinys buvo permestas penktadienio vakare tarptautinės transporto organizacijos „Heavy Airlift Wing“, kuriais priklauso Švedija, transporto lėktuvu C-17 iš Kalakso oro uosto. Bet dalis kariškių į salą atplaukė keltu.

Pranešime šie veiksmai vadinami „Švedijos reakcija į Rusijos ir Ukrainos santykių aštrėjimą“. Pasak Švedijos ginkluotųjų pajėgų operatyvinio skyriaus viršininko Michaelio Claessono, „tai nebūtinai reiškia išaugusią grėsmę“. „Mes visada veikiame, atsižvelgdami į susiklosčiusią padėtį“, – pridūrė jis.

Savo ruožtu gynybos ministras Peteris Hultqvistas interviu Švedijos radijui aiškino specialiojo dalinio permetimą būtinumu stiprinti Gotlando gynybą esant dabartinei „įtemptai padėčiai“. „Šiomis aplinkybėmis svarbu parodyti, kad mes nesame naivūs. Švedija nebus užklupta netikėtai, jeigu kažkas įvyks. Taip pat svarbu pasiųsti signalą, kad mes rimtai žiūrime į šią situaciją“, – sakė ministras.

Vakarų valstybės kaltina Rusiją pastarosiomis savaitėmis dislokavus tankus, artileriją ir apie 100 tūkst. kareivių prie karo draskomos Ukrainos rytinės sienos ir ruošiantis invazijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt