Pasaulyje

2016.12.31 15:30

Čekijoje atsidarys kovos su Rusijos propaganda centras

BNS2016.12.31 15:30

Prahoje sausio 1 dieną atsidarys Kovos su terorizmu ir hibridinėmis grėsmėmis centras, kuris internete ieškos klaidinančių naujienų iš Rusijos ir operatyviai jas demaskuos, pranešė Vokietijos televizija „Deutsche Welle“.

Centre, kuris veiks su Čekijos vidaus reikalų ministerijos priežiūra, dirbs 20 žmonių.

„Čekijos vidaus reikalų ministras Milanas Chovanecas tikisi, kad centro darbuotojai jau per keletą minučių po netikrų naujienų atsiradimo internete galės pranešti apie dezinformaciją ir ją pataisyti“, – sakoma pranešime.

Kaip Vokietijos praneša naujienų agentūra DPA, naujasis centras taip pat kovos su „išorinių jėgų propaganda“. Prahos analitinio centro „Europos vertybės“ stebėtojai įspėja apie didėjančią Rusijos kontroliuojamų žiniasklaidos priemonių įtaką, rašo DPA.

Viena pagrindinių naujojo centro užduočių 2017 metais bus parlamento rinkimų Čekijoje apsauga nuo išorinio informacinio poveikio. „Ypač didelį nerimą Prahai kelia 2017 metais planuojami parlamento rinkimai. Čekijos valdžia mano, kad Maskva stengsis paveikti visuomenės nuomonę šalyje, kad būtų labiau palaikomos prorusiškos partijos“, – teigiama pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt