Pasaulyje

2016.12.31 14:46

Britanijoje susisiekimą sutrikdė rūkas ir geležinkelininkų streikas

BNS 2016.12.31 14:46

Pietų Anglijoje susisiekimas traukiniais šeštadienį buvo sutrikdytas geležinkelių darbuotojų streiko, o Londono pagrindiniame oro uoste dėl tiršto rūko atšaukta dešimtys skrydžių.

Profesinė sąjunga RMT paskelbė trijų dienų streiką bendrovėje „Southern Rail“, aptarnaujančioje priemiestinių traukinių reisus tarp pietinės pakrantės ir Londono, tęsiantis ilgalaikiam ginčui dėl planų sumažinti konduktorių vaidmenį.

„Southern Rail“ nurodė, kad bendrovės paslaugos buvo smarkiai sutrikdytos šių „beprasmiškų veiksmų“: daug reisų buvo atšaukti, o dalies maršrutų traukiniai važinėjo labai retai.

Geležinkelininkų ginčas yra susijęs su administracijos planais, kad traukinius valdytų tik mašinistas.

Šiuo metu už traukinių durų atidarymą ir uždarymą atsakingi konduktoriai, bet bendrovė sako, kad šiam darbui turėtų pakakti mašinisto. Profsąjungos lyderiai su šiuo žingsniu nesutinka ir teigia, kad tokiu atveju būtų sukeltas pavojus keleiviams.

Be to, Londono Hitrou oro uoste šeštadienį daugiau kaip 40 skrydžių buvo atšaukti dėl tiršto rūko. Ankstesnę dieną dėl prasto matomumo buvo atšaukti 140 reisų.

Taip pat „saujelė“ skrydžių buvo atšaukta Londono Gatviko oro uoste, o dešimtys reisų buvo atidėti dėl kituose Europos miestuose tvyrančio rūko, nurodė šio oro uosto atstovas.