Pasaulyje

2016.12.31 12:02

JAV elektros bendrovė teigia tapusi Rusijos programišių auka

ELTA 2016.12.31 12:02

JAV elektros bendrovė penktadienį patvirtino viename iš savo nešiojamųjų kompiuterių radusi kenkėjišką programą, kurią, anot JAV vyriausybės, naudoja Rusijos programišiai, praneša „The Associated Press“.

JAV nacionalinio saugumo departamentas ketvirtadienį įspėjo komunalinių paslaugų teikėjus apie kenkėjišką programą, kuri buvo naudojama Rusijos vykdomose kibernetinėse atakose.

„Burlington Electric“, Vermonto valstijoje įsikūrusi Burlingtono miesto savivaldybei priklausanti elektros energijos įmonė, teigia radusi šią kenkėjišką programą viename iš savo nešiojamųjų kompiuterių, kuris nebuvo prijungtas prie elektros tinklo sistemos.

Apie savo radinį bendrovė pranešė federaliniams pareigūnams, su kuriais bendradarbiauja tiriant galimą Rusijos įvykdytą ataką.

JAV neseniai apkaltino Rusiją įsikišimu į prezidento rinkimus vykdant kibernetinius išpuolius prieš amerikiečių politines svetaines ir elektroninio pašto dėžutes. Tačiau Rusija šiuos kaltinimus neigia.

Vermonto gubernatorius Peteris Shumlinas sako, kad jo administracija palaiko ryšį su federaline valdžia ir valstijos komunalinių paslaugų bendrovėmis.

„Vermonto gyventojai ir visi amerikiečiai turėtų būti sunerimę ir pasipiktinę, kad vienas didžiausių pasaulių niekšų (Rusijos prezidentas) Vladimiras Putinas bando įsilaužti į mūsų elektros tinklus, nuo kurių priklauso mūsų gyvenimo kokybė, ekonomika, sveikata ir saugumas“, – sakė gubernatorius.