Pasaulyje

2022.01.14 15:11

Latvijos pasieniečiai teigia apgręžę 32 migrantus

BNS2022.01.14 15:11

Latvijos valstybės sienos apsaugos pareigūnai ketvirtadienį apgręžė 32 žmones, mėginusius neteisėtai patekti į šalį per sieną su Baltarusija, penktadienį pranešė tarnybos atstovai.

Nuo 2021-ųjų rugpjūčio 10-osios pareigūnai užkirto kelią iš viso 4 628 asmenų mėginimui neteisėtai patekti į Latviją iš Baltarusijos.

Per pastarąją parą į šalį dėl humanitarinių priežasčių buvo įleisti du žmonės. Jie buvo sulaikyti už neteisėtą sienos kirtimą.

Nuo rugpjūčio 11-osios, kai pasienyje su Baltarusija buvo įvesta ekstremalioji padėtis, sieną dėl humanitarinių priežasčių buvo leista kirsti 106 asmenims. Nuo 2021 metų pradžios sulaikyti 458 trečiųjų šalių piliečiai, neteisėtai kirtę valstybinę sieną.

Labai padaugėjus neteisėtų bandymų kirsti Latvijos ir Baltarusijos sieną, vyriausybė iki 2021-ųjų lapkričio 10-osios įvedė ekstremaliąją padėtį Ludzos, Kraslavos, Aukštutinės Dauguvos savivaldybėse ir Daugpilyje. Spalio viduryje nuspręsta ekstremaliąją padėtį ten pratęsti trims mėnesiams iki vasario 10-osios.

Europos Sąjunga kaltina Baltarusijos režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.

Baltarusija tokius kaltinimus neigia ir kritikuoja migrantų neįsileidžiančias ES nares – Latviją, Lietuvą ir Lenkiją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt