Naujienų srautas

Pasaulyje2016.12.30 16:01

Berlyno teroristas po išpuolio norėjo vykti į Romą

ELTA 2016.12.30 16:01

Spėjamas Berlyno teroristas Anisas Amri, anot italų žiniasklaidos, po išpuolio Kalėdų mugėje norėjo vykti į Romą. Laikraštis „Corriere della Sera“ penktadienį rašo, kad vaizdo stebėjimo kameros Turino geležinkelio stotyje dukart užfiksavo, kaip iš Prancūzijos atvykęs įtariamasis ieško informacijos apie traukinius į Romą arba Milaną, informuoja agentūra AFP.

Galiausiai jis apsisprendė sėsti į traukinį, vykstantį į Milaną, „nes tokiu vėlyvu metu į sostinę nebevažiavo joks traukinys“. Kai kurių laikraščių teigimu, gruodžio 23-iąją apie 2.00 val. į Milaną atvykęs A. Amri pasiteiravo jauno salvadoriečio, kur jis galėtų įlipti į traukinį ar autobusą, važiuojantį „į Romą, Neapolį arba į pietus“.

Iš Milano šiaurėje esančio Sesto San Džovanio, kur A. Amri buvo nušautas policijos, autobusai važiuoja į Pietų Italiją, Ispaniją, Maroką ir Albaniją.

Anot laikraščio „Il Messaggero“, „nėra atsitiktinumas“, kad A. Amri norėjo į Italijos sostinę. Lacijaus regione aplink Romą jis „greičiausiai turėjo glaudžiausių kontaktų“. 24-erių tunisietis prieš kurį laiką kelias savaites praleido pats tautietį Aprilijoje, esančioje į pietryčius nuo Romos. Su šiuo jis susipažino Lampedūzos saloje. Vyras šiuo metu yra įkalintas. Pasak policijos, šią savaitę kaimiškojoje Aprilijos vietovėje buvo atliktos kratos dviejuose butuose, kuriuose prieš metus esą gyveno A. Amri.

A. Amri 2011-aisiais atvyko vos už 140 km nuo Tuniso krantų esančią Lampedūzą ir pateko į nepilnamečių pabėgėlių centrą Sicilijoje. Dėl mėginimo čia padegti mokyklą A. Amri 2011 metų spalį buvo suimtas ir nuteistas ketverius metus kalėti. Gali būti, kad kalėjime jis užmezgė ryšį su radikaliais salafistais.

A. Amri gruodžio 19-ąją sunkvežimiu tarnavo Kalėdų mugę Berlyne – per išpuolį žuvo 12 žmonių, tarp jų – užgrobto sunkvežimio vairuotojas lenkas, ir apie 50 buvo sužeisti, daugelis jų – sunkiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi