Pasaulyje

2016.12.30 14:37

B. al-Assadas: Sirijos konfliktą galima išspręsti, jei pagerės JAV ir Rusijos santykiai

ELTA2016.12.30 14:37

Ginkluotas konfliktas Sirijoje gali būti išspręstas, jei išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas įvykdys savo rinkiminį pažadą gerinti santykius su Rusija, per interviu Italijos kanalui „Canale 5“ sakė Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas.

„Reiškiame santūrų optimizmą, nes nežinome, kokios politikos jis (D. Trumpas) apskritai sieks Artimųjų Rytų atžvilgiu, kaip jis bendraus su įvairiomis interesų grupėmis Jungtinėse Valstijose, įskaitant ir tas, kurios priešinasi bet kokiam sprendimui Sirijoje ir bet kokiam santykių su Rusijai gerinimui“, – teigė B. al-Assadas.

„(...) Geri santykiai tarp šių dviejų galingų valstybių duos naudos beveik visam pasauliui, net ir tokioms mažoms valstybėms kaip Sirija. Šiuo atžvilgiu galime sakyti, kad sprendimas Sirijoje yra galimas“, – pridūrė Sirijos prezidentas.

„Problemos šaknys šiuo metu slypi tame, kad Vakarai remia teroristines grupuotes, galbūt ne „Islamo valstybę“ (IS) (uždraustą Rusijoje), bet kitas grupuotes, vadinamas „nuosaikiomis“ arba „baltaisiais šalmais“ (...) siekiant nuslėpti savo prigimtį ir pasiekti savus politinius tikslus. Štai dėl ko niekas nesikeičia Europoje terorizmo atžvilgiu, teroristai tebevykdo išpuolius netrukdomai, situacija nesikeičia, nes Vakarų pareigūnai nenori rimtai spręsti šio klausimo. Jei norite išspręsti terorizmo problemą, reikia sunaikinti jo šerdį, vahabizmo ideologiją“, – aiškino Sirijos lyderis.