Pasaulyje

2022.01.14 11:07

Po Nausėdos komentarų Kinijos žiniasklaida prognozuoja – ruošiamasi aukoti Landsbergį

LRT.lt2022.01.14 11:07

Kinijos valstybinė žiniasklaida atkreipė dėmesį į Užsienio reikalų ministerijos atliktą apklausą, kuri parodė, kad didelė dalis Lietuvos gyventojų nepalaiko vertybinės užsienio politikos santykiuose su Kinija, ir prognozuoja, kad prezidentas Gitanas Nausėda „rengiasi paaukoti“ ministrą Gabrielių Landsbergį.

„Kinijos globalios televizijos tinklo“ (CGTN) tinklalapyje išspausdintoje neįvardintų autorių nuomonėje aiškinama, esą G. Nausėdos pasisakymas, jog Taivaniečių atstovybės pavadinimas Vilniuje buvo klaida, „daugelio nuomone“ reiškia, kad prezidentas netrukus „paaukos“ Užsienio reikalų ministrą G. Landsbergį.

„Prieš prarasdamas darbą užsienio reikalų ministras vietoje to, kad pripažintų, jog prioritetą teikia savo aršiai antikomunistinei manijai, o ne savo žmonių interesams, bando visą Europos Sąjungą įtraukti į savo asmeninį kryžiaus žygį“, – rašoma „CGTN“ paskelbtame tekste.

Jame atkreipiamas dėmesys ir į URM atliktą apklausą, kurioje dauguma gyventojų teigė nepritariantys dabartinei užsienio politikai su Kinija. Anot „CGTN“, G. Landsbergis „atskleidė savo planą“ ir ketina padėti JAV bei Taivano valdantiesiems suskaldyti visą ES dėl „vienos Kinijos“ principo.

„Lietuva yra laisva elgtis kaip nori, taip pat ir pažeidinėti ankstesnius diplomatinius susitarimus su Kinija. Bet Kinija ir jos žmonės taip pat yra laisvi reaguoti pažeminant diplomatinių santykių statusą, rinkdamiesi verslą daryti kitur, - rašoma „CGTN“ tekste, paneigiant, kad tai Pekino prievarta. – Tai tarptautinių santykių pradžiamokslis.“

Vilnius neigia pažeidęs „vienos Kinijos“ principą, kai leido atidaryti Taivaniečių atstovybę. Kinų leidinys taip pat pakartojo ansktesnius Kinijos žiniasklaidos kaltinimus, kad Vilnius veikia klausydamas Vašingtono nurodymų.

Šiuos motyvus savo redakcijos nuomonės straipsnyje kartoja ir kitas kinų leidinys „Global Times“. Anot jo, tapdama JAV įrankiu sulaikant Kinijos iškilimą, Lietuva „galų gale taps apgailėtina patrankų mėsa“.

„Tikroji situacija tokia, kad Lietuvos užsienio politiką užgrobė maža klastingų politikų grupė, nustūmusi ją į gilią duobę“ – rašo „Global Times“ redakcija ir prognozuoja, kad net jei Lietuva atsitrauks, Vašingtonas ir Taivanas „pils daugiau žibalo į ugnį“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt