Kinijos valstybinė žiniasklaida pranešė, kad pirmą kartą Pekinas atskleidė šalies kariuomenės dalinių sudėtį, skelbia BBC.
Kinijos valstybinė žiniasklaida pranešė, kad pirmą kartą Pekinas atskleidė šalies kariuomenės dalinių sudėtį, skelbia BBC.
Kariuomenę sudaro iš viso 850 tūkst. karių, karinis jūrų laivynas turi 235 tūkst. narių, o oro pajėgos – 398 tūkst. karių, rašoma oficialiame pranešime.
Jame kritikuojamos JAV išplėstos karinės pajėgos Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, nes tai, Pekino teigimu, dar labiau padidino įtampą regione.
Kinijos gynybos biudžetas 2012 metais išaugo 11,2 proc. ir viršija 100 mlrd. JAV dolerių.
Pranešime, kuris, anot valstybinės žiniasklaidos, yra aštuntasis nuo 1998 metų, akcentuojamas Kinijos „tvirtas nacionalinis įsipareigojimas (...) eiti taikios plėtros keliu“.
Tačiau pranešime taip pat rašoma apie „daugybę saugumui iškilusių sudėtingų grėsmių“, su kuriomis susiduria Kinija, todėl šalis turi apsaugoti savo „nacionalinę vienybę, teritorinį vientisumą ir plėtros interesus“.
Valstybinės naujienų agentūros „Xinhua“ teigimu, tai pirmas kartas, kai tokia informacija buvo viešai paskelbta.
Pasak korespondentų, panašu, jog tai Kinijos kariuomenės pastangų, kuriomis siekiama tapti skaidresne, dalis.