Pasaulyje

2016.12.30 20:23

Nepaisant Sirijoje įsigaliojusių paliaubų netoli Damasko kilo susirėmimų

BNS2016.12.30 20:23

Nepaisant vidurnaktį visoje Sirijoje įsigaliojusių paliaubų, penktadienį netoli Damasko kilo vyriausybinių pajėgų ir opozicijos kovotojų susirėmimai, pranešė padėtį šalyje stebinti organizacija.

Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) sakė, jog neaišku, kas pradėjo susirėmimus, kurie vyksta Vadi Barados regione.

„Vadi Baradoje netoli Damasko ... kilo susirėmimų, (kurie) tęsiasi; iš sraigtasparnių šaudoma į pozicijas, priklausančias opozicijai ir „Fateh al Sham Front“, – sakė SOHR vadovas Rami Abdel Rahmanas.

„Fateh al Sham Front“ yra buvęs „al Qaeda“ padalinys, kuris anksčiau vadinosi „al Nusra Front“. Sirijos vyriausybė nurodė, kad jis nebuvo įtrauktas į paliaubų susitarimą.

Tačiau Sirijos opozicija yra sakiusi, suprantanti, kad paliaubos turi galioti visoje Sirijoje, ir rajonuose, kuriuose veikia „Fateh al Sham Front“.

R. Abdel Rahmanas sakė, kad šie susirėmimai yra „paliaubų pažeidimas, tačiau neaišku, kuri šalis yra atsakinga už jų pradėjimą“.

Vienas to rajono gyventojas naujienų agentūrai AFP patvirtino, kad penktadienį ryte buvo intensyviai apšaudoma.

Sirijos vyriausybė nurodė, kad sukilėliai Vadi Baradoje, esančioje į šiaurės vakarus nuo sostinės, praėjusią savaitę tyčia taikėsi į vandens tiekimo infrastruktūrą. Dėl jos pažeidimų Vadi Baradoje ir Ein al Fidžoje dingo vanduo daug kur Damaske.

„Žmonės aplink Damaską neturėjo vandens savo namuose ilgiau kaip savaitę, jie priversti pirkti vandenį iš privačių prekeivių, kurie neužtikrina nei sąžiningos kainos, nei kokybės“, – sakoma JT pranešime.

Pasak SOHR, sukilėliai į vandens tiekimo tinklą taikosi atsakydami į padažnėjusius valdančiojo režimo smūgius šioje teritorijoje, kur vyriausybė mėgina įvesti „susitaikymo susitarimą“.

Per penkis pastaruosius mėnesius tokio susitarimo pagrindu buvo evakuoti mažiausiai šeši miestai aplink Damaską; sukilėliai, jų šeimos ir kiti civiliai autobusais buvo išvežti į kitus opozicijos kontroliuojamus rajonus Sirijos šiaurėje.

Paliaubos visos šalies mastu, tarpininkaujant Rusijai ir Turkijai, įsigaliojo nuo vidurnakčio; ir jų daugiausia laikomasi, nors kai kur esama ir nedidelių incidentų.

Anot SOHR, penktadienio popietę Sirijos karo lėktuvai atliko mažiausiai 16 antskrydžių Hamos provincijos šiaurėje, vidurio Sirijoje. Pranešimų nėra apie žuvusius per smūgius, kurie teko rajonams, kontroliuojamiems įvairių opozicijos grupių, taip pat ir pasirašiusiųjų paliaubų sutartį.