Naujienų srautas

Pasaulyje2016.12.30 11:21

L. Kojala: per 2016-uosius Rusija grįžo į tarptautinės politinės darbotvarkės viršūnę

Kokie buvo 2016-ieji pasaulyje ir mūsų šalyje? Politologai pažymi, kad vienas svarbiausių įvykių pasaulyje neabejotinai buvo prezidento rinkimai Jungtinėse Valstijose, taip pat karinis konfliktas Sirijoje, kuriame ryškų vaidmenį atliko ir Rusija, per šiuos metus sugrįžusi į tarptautinės politinės darbotvarkės viršūnę.

Anot politologo, Rytų Europos studijų centro vadovo Lino Kojalos, ekscentriškojo verslininko Donaldo Trumpo pergalė JAV rinkimuose turės ilgalaikes pasekmes ne tik Jungtinėms Valstijoms, bet ir Europos valstybėms.

„Buvo kuriamas naujas precedentas. Mes turime galingiausios pasaulio valstybės lyderį, kuris iš esmės neturi jokios politinės patirties. <...> Tai lems ir stiprėjančias politines jėgas įvairiose Europos šalyse, kurios žiūri į Donaldą Trumpą ir sako, jeigu laimėjo jis, galime ir mes“, – sako L. Kojala.

Šiais metais daug kalbėta ir apie karinį konfliktą Sirijoje, tuo pačiu ir apie Rusijos vaidmenį jame.

Anot L. Kojalos, Rusija per 2016-uosius grįžo į tarptautinės politinės darbotvarkės viršūnę.

„Prisiminkime, kad dar visai neseniai tai buvo iš esmės izoliuota valstybė, pirmiausia dėl veiksmų Ukrainoje“, – sako politologas.

L. Kojala atkreipia dėmesį, kad pasaulyje per pastaruosius metus įvyko ir pozityvių pokyčių, pavyzdžiui, pasiektas susitarimas dėl klimato kaitos, sėkmingai kovojama su įvairiais virusais, taip pat matoma tendencija, kad badaujančių žmonių pasaulyje dabar yra mažiau nei prieš keletą metų.

Plačiau apie 2016-ųjų įvykius pasaulyje ir Lietuvoje – įraše. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi