Pasaulyje

2016.12.30 09:35

D. Trumpas susitiks su žvalgyba dėl informacijos Rusijos kibernetines atakas

BNS 2016.12.30 09:35

JAV išrinktasis prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) į Rusijai dėl kišimosi į Amerikos rinkimų procesą ketvirtadienį Vašingtono įvestas sankcijas sureagavo raginimu šaliai „judėti pirmyn“ ir pažadu susitikti su JAV žvalgybos vadovais, kuriuos yra griežtai kritikavęs.

„Laikas mūsų šaliai pereiti prie didesnių ir geresnių dalykų“, – sakė D. Trumpas, atkartodamas savo ankstesnius pasisakymus dėl įtarimų, kad lapkričio rinkimuose jo pasiekta pergalė prieš demokratę Hillary Clinton yra sutepta Rusijos kišimosi.

„Vis dėlto, mūsų šalies ir jos didžių žmonių labui, kitą savaitę susitiksiu su žvalgybos bendruomenės lyderiais, kad gaučiau naujausią informaciją apie šios situacijos faktus“, – pridūrė jis.

Dėl programišių įsilaužimų, kuriais, pasak JAV pareigūnų, buvo siekiama sutrikdyti lapkričio rinkimus, prezidentas Barackas Obama ketvirtadienį nurodė įvesti virtinę diplomatinių ir ekonominių sankcijų Rusijai.

Ilgą laiką D. Trumpas tokius kaltinimus vertino kaip nelabai užmaskuotas kadenciją baigiančio demokratų prezidento pastangas pakirsti jo, respublikono, pergalės teisėtumą. Tačiau tokia išrinktojo prezidento pozicija sulaukia vis griežtesnės kritikos jo paties partijoje.

Nors žvalgybininkai jau nekart pateikė D. Trumpui informaciją apie rinkimus, o viešojoje erdvėje esama nemažai svarių Rusijos kišimosi į rinkimų procesą įrodymų, susitikimas su žvalgybos vadovais gali tapti puikia proga išrinktajam prezidentui sušvelninti tokią savo poziciją.