Pasaulyje

2016.12.29 20:04

Turkijos prezidentas paliaubas Sirijoje vadina „istorine galimybe“ užbaigti konflliktą

BNS 2016.12.29 20:04

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ketvirtadienį pareiškė, kad planuotos paliaubos Sirijoje yra „istorinė galimybė“ užbaigti beveik šešerius metus nesibaigiantį ginkluotą konfliktą ir kad šio šanso nereikia praleisti.

„Šio šanso jokiu būdu negalima praleisti; juk tai istorinė galimybė“, – sakė jis per spaudos konferenciją Ankaroje kartu su Kosovo prezidentu Hashimu Thaci.

„Šis galimybės langas atvertas ir nereikėtų jo praleisti“, – pridūrė R. T. Erdoganas per pirmuosius savo komentarus po Rusijos prezidento Vladimiro Putino pranešimo, paskelbusio apie paliaubų susitarimą.

R. T. Erdoganas pažymėjo, kad šis susitarimas, kuriam pasiekti tarpininkavo Turkija ir Rusija, ir kuris įsigalios nuo vidurnakčio, „teroro grupėms“ netaikomas.

Jis nurodė, kad Turkija ir toliau laikys savo pajėgas Sirijoje prieš grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) džihadistus ir ginkluotus kurdus.

„Kova prieš teroro grupes, kaip „Daesh“ (IS), tęsis ryžtingai, kol bus užtikrintas mūsų piliečių saugumas“, – pabrėžė R. T. Erdoganas.