Pasaulyje

2016.12.29 19:16

Sirijoje pagrindinės opozicinės grupės laikysis paliaubų

BNS2016.12.29 19:16

Sirijos režimas ir sukilėliai pasirašė ugnies nutraukimo susitarimą ir sutarė pradėti taikos derybas, ketvirtadienį paskelbė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kurio komentarus transliavo televizija. Vėliau tą patvirtino Sirijos armija ir Sirijoje pagrindinių opozicijos grupių atstovas.

Osama Abu Zeidas sakė žurnalistams Turkijoje, kad po šių paliaubų vyks taikos derybos Kazachstane, kur bus ieškoma Sirijos krizės sprendimo.

Pasak jo, penkių punktų susitarimą pasirašė 13 ginkluotų opozicijos grupuočių.

O. Abu Zeidas pažymėjo, kad taikos derybos vyks Ženevos 2012 metų deklaracijos pagrindu; šioje deklaracijoje raginama steigti pereinamąjį valdžios organą, kuris tvarkytų valstybės reikalus Sirijoje pereinamuoju laikotarpiu.

Jis dar pabrėžė, kad „tai reiškia, jog (prezidento Basharo al) Assado nebus ateityje.“

O. Abu Zeidas nurodė, kad šios paliaubos netaikomos grupuotei „Islamo valstybė“ ir pagrindinei ginkluotai kurdų organizacijai, kurią Turkija laiko teroristine.

Pasak V.  Putino, Damaskas ir „pagrindinės ginkluotos opozicijos jėgos“ pasirašė dokumentą dėl ugnies nutraukimo Sirijoje ir pareiškimą dėl pasirengimo pradėti taikos derybas.

Ugnies nutraukimas įsigalios vidurnaktį.

Susitarimas buvo sudarytas Sirijos vyriausybinėms pajėgoms atkovojus iš sukilėlių antrą pagal dydį šalies miestą Alepą ir taip sudavus didžiausią smūgį opozicijos pajėgoms nuo pat karo pradžios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt