Pasaulyje

2016.12.29 13:05

Senatoriai palaiko idėją skirti sankcijas Rusijai dėl kišimosi į rinkimus

ELTA 2016.12.29 13:05

Lietuvoje su vizitu viešintys JAV senatoriai palaiko Baracko Obamos administracijos planą skirti sankcijas Rusijai dėl kišimosi į rinkimus.

JAV Senato ginkluotųjų pajėgų komiteto primininkas respublikonas Johnas McCainas tikino, kad tai neprieštarauja išrinktojo JAV šalies vadovo Donaldo Trumpo išsakytai minčiai, kad, nepaisant Rusijos įsilaužimo, reikia toliau gyventi savo gyvenimą.

„Taip, pritariu naujai išrinktam prezidentui, kad turime toliau gyventi savo gyvenimą, kad rinkimams nebūtų daroma jokia išorės įtaka. Tikrai turime toliau gyventi savo gyvenimą, tačiau turime patikinti JAV piliečius ir viso pasaulio demokratines valstybes, kad kai yra balsuojama, ši teisė nebus pažeista dėl kokių nors išorinių priežasčių ir tokių asmenų, kurie yra laikomi diktatoriais“, – kalbėjo J. McCainas ketvirtadienį po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite.

Jo bendrapartietis senatorius Lindsey Grahamas buvo dar griežtesnis ir pareiškė tiesiogiai, kad „sankcijos turi būti sugriežtintos“.

„Sankcijos turi būti nukreiptos prieš V. Putiną ir jo artimų žmonių ratą. Taigi, be paramos naujoms sankcijoms, turi likti ir dabartinės sankcijos. Reikėtų kalbėti ir apie energetiką. Sakau Baltijos šalims, kad už tai reikės sumokėti kainą, bet jeigu nesustabdysime Rusijos, kaip senatorius McCainas sakė, tai iškils grėsmė visai demokratijai“, – sakė L. Grahamas.

Dėl išrinktojo prezidento D. Trumpo jis ramino, kad JAV politinėje sistemoje yra „atskaitomybės sistema“.

„Norime jam suteikti šansą įsitvirtinti ir pažiūrėsime, kaip jis, ką kalbės, bet pritarčiau, kad turime gyventi savo gyvenimą, nors iškyla klausimas, koks yra mūsų gyvenimas. Mūsų gyvenimas yra toks, kad turime remtis savo vadovais ir teisės viršenybe, turime gyventi savo gyvenimus ir išsakyti savo nuomonę be baimės. Taigi, norėdami gyventi savo gyvenimą toliau kaip amerikiečiai, mes turime kovoti su tais, kurie kėsinasi į mūsų gyvenimą“, – sakė L. Grahamas.

Kartu atvykusi demokratė senatorė Amy Klobuchar išsakė pritarimą prezidento B. Obamos veiksmams.

„Jis turi labai aiškiai V. Putinui parodyti, kad mes nusiteikę rimtai ir kad bus atsakas. Priešingu atveju, mes tik kalbame ir nieko nedarome, o Putinas ir toliau dirbs savo metodais ir darys poveikį rinkimams kitose šalyse ir Prancūzijoje, ir Vokietijoje, ir kitose labai svarbiose šalyse“, – perspėjo A. Klobuchar.

Apie planus, kaip reaguoti į Rusijos kišimąsi į rinkimus, B. Obamos administracija turėtų paskelbti ketvirtadienį, pranešė „Reuters“.