Pasaulyje

2016.12.28 12:17

Bangladeše sulaikyti penki islamistai, rengę teroro aktą Naujųjų metų išvakarėse

ELTA2016.12.28 12:17

Bangladešo pareigūnai sulaikė penkis spėjamus islamistus, kurie planavo įvykdyti teroro aktą Naujųjų metų išvakarėse, praneša naujienų agentūra „Reuters“, remdamasi policijos atstovais.

Kaip manoma, sulaikytieji priklauso grupuotei „Jamaat-ul-Mujahideen“, kuri atsakinga už restorano užpuolimą diplomatų rajone Dakoje 2016 metų liepos mėnesį. Tada buvo nužudyta 20 įkaitų.

„Jie planavo teroro aktą Naujųjų metų išvakarėse“, – sakė žurnalistams Bangladešo policijos kovos su terorizmu skyriaus vadovas Monirulas Islamas.

Pareigūnas nepateikė išsamesnės informacijos apie teroristų tikslus, bet pranešė, kad per sulaikymo operaciją policija Dakoje konfiskavo 60 kilogramų sprogmenų.

Bangladešo valdžia saugumo sumetimais jau uždraudė visus masinius susibūrimus Dakos gatvėse nuo gruodžio 31-osios vakaro iki sausio 1-osios ryto.

Bangladeše uždrausta islamistinė organizacija „Jamaat-ul-Mujahideen“ siekia, kad šalyje būtų įvesti šariato įstatymai, ir teigia atstovaujanti teroristinei „Islamo valstybės“ grupuotei.

Populiariausi