Pasaulyje

2016.12.28 16:06

Iššifruota pirmoji Tu-154 lėktuvo juodoji dėžė

lrytas.lt2016.12.28 16:06

Antradienį lėktuvo Tu-154 katastrofą tiriantys pareigūnai iš vandens ištraukė ne tik iki šiol vieną didžiausių rastų orlaivio nuolaužų, bet ir vadinamąją juodąją dėžę. Ji nedelsiant išvežta ištirti. Netrukus paaiškėjo ir paskutiniai žodžiai, nuskambėję pilotų kabinoje. 

„Užsparniai! Vade, mes krentame!“ – šaukė vienas pilotų. Po šių žodžių stojo tyla. 

Šifruojant juodųjų dėžių įrašus taip pat nustatyta, kad lėktuvo kabinoje pasigirsta signalas, įprastas tuomet, kai lėktuvas viršija kritinį atakos kampą. Tiesa, kol kas ekspertai perspėja, kad vien iš šių įrašų galutines išvadas dėl lėktuvo katastrofos priežasčių daryti būtų per anksti. Būtina palaukti, kol bus pristatytas ištirti antrasis savirašis. Kol kas nėra aišku, kada jis bus šifruojamas. 

Tačiau pilotų pokalbis apie lėktuvo užsparnius gali reikšti, kad būtent jie tapo katastrofos priežastimi. Mat kaip portalui life.ru paaiškino ekspertai, pastariesiems sugedus lėktuvas gali būti nebevaldomas. 

Rusijos pilotų mėgėjų asociacijos prezidento pavaduotojas Viktoras Zabolotskis paaiškino, kodėl taip atsitinka. 

„Jeigu užsparniai išskleisti nevienodai, vieno sparno kilimo jėga bus didesnė nei kito. Savaime suprantama, orlaivis ims virsti ant šono“, – teigė V. Zabolotskis. 

Rusijos gynybos ministerijai priklausantis lėktuvas nukrito sekmadienį į Juodąją jūrą, pakilęs iš Sočio Adlerio oro uosto. Orlaivyje buvo 92 žmonės, manoma, kad jie visi žuvo. 

Ištrauktas antrasis savirašis 

Trečiadienį iš Juodojoje jūroje aptiktas ir antrasis savirašis įrenginys, praneša gazeta.ru. Kaip teigiama, jis jau yra ištrauktas iš vandens. 

„Mažiau nei prieš pusvalandį aptiktas ir ištrauktas antrasis savirašis įrenginys“, – skelbiama pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.