Pasaulyje

2016.12.28 08:52

Skelbiama apie pirmuosius duomenis iš nukritusio Rusijos lėktuvo „juodosios dėžės“

DELFI.lt 2016.12.28 08:52

Pirmieji duomenys iš sekmadienį nukritusio lėktuvo Tu-154 „juodosios dėžės“ rodo, kad katastrofa įvyko dėl pilotavimo klaidos, remdamasis agentūra „Interfax“, praneša interneto portalas meduza.io.

Rusijos gynybos ministerijos specialistai atliko pirminę vieno skrydžio įrašo analizę. Apie tai praneša „Interfax“ remdamasis neįvardijamu šaltiniu.

Agentūros pašnekovo teigimu, „juodosios dėžės“ analizė patvirtina versiją dėl pilotavimo klaidos. Jokių detalių cituojamas šaltinis daugiau nepateikė.

Tuo pačiu agentūros šaltinis operatyviniame štabe katastrofos vietoje pranešė, kad lėktuvo sudužimo priežastimi tapo nenormalus lėktuvo posparnių darbas, kas lėmė pakilimo jėgos sumažėjimą ir orlaivio virtimą. Kas lėmė blogą posparnių veikimą, šaltinis neatskleidė. Oficialiai ši informacija nepatvirtinta.

Sekmadienį iš Sočio išskridęs karinis lėktuvas TU-154, kuriuo skrido 84 keleiviai ir 8 ekipažo nariai (iš viso – 92 žmonės), iš pradžių dingo iš radarų, o paskui sudužo Juodojoje jūroje.

Sekmadienio vakarą pranešta, kad lėktuvo katastrofoje žuvo visi keleiviai ir įgula. Išsigelbėjusių nėra.

Tarp keleivių buvo 65 Aleksandrovo ansamblio nariai, turėję koncertuoti Sirijoje, ir 9 žiniasklaidos atstovai iš Rusijos pirmojo televizijos kanalo, NTV ir „Zvezda“ televizijos.