Pasaulyje

2016.12.28 12:58

Ukrainos pilotė N. Savčenko įsteigė savo opozicinį judėjimą

ELTA2016.12.28 12:58

Ukrainos pilotė Nadja Savčenko įsteigė savo opozicinį judėjimą. Su juo ji, be kita ko, sieks „sistemos pokyčių ir tikrų permainų“, – antradienį Lvove žurnalistams sakė 35 metų N. Savčenko, praneša agentūra AFP.

Kai ateis tinkamas metas, „Aktyvios Ukrainos tautos judėjimas“ (Runa) esą taps partija. Įkūrus šį judėjimą, išaugo sąrašas judėjimų, kovojančių su korumpuota laikoma provakarietiška prezidento Petro Porošenkos vyriausybe.

Michailas Saakašvilis, buvęs Gruzijos prezidentas ir buvęs Ukrainos Odesos srities gubernatorius, taip pat įsteigė judėjimą, kad nuverstų P. Porošenką ir iškovotų teisę rengti naujus rinkimus.

Ukrainiečių parama savo vyriausybei yra menka. Beveik 10 000 gyvybių nusinešęs konfliktas Rytų Ukrainoje bei gili ekonominė krizė sumažino gyventojų pasitikėjimą valdžia. Ši nedrįsta įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) reikalaujamų reformų.

Pilotė N. Savčenko gegužę buvo paleista iš Rusijos kalėjimo. Jai kovą buvo skirta 22 metų laisvės atėmimo bausmė už dviejų rusų žurnalistų žūtį Rytų Ukrainoje 2014-ųjų birželį. Gegužės gale ji iškeista į du rusus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt