Pasaulyje

2016.12.27 14:35

Iškelta nukritusio rusų lėktuvo juodoji dėžė, stabdomi visų Tu-154 skrydžiai

15min.lt, BNS, LRT.lt 2016.12.27 14:35

Antradienį pranešta, kad narams pavyko aptikti ir iškelti iš vandens vieną iš rusų karinio lėktuvo Tu-154, nukritusio į Juodąją jūrą, juodųjų dėžių, skelbia TASS naujienų agentūra.

Tu-154 katastrofos priežastims nustatyti prireiks dviejų savaičių, sako šaltinis

Tikslios į Juodąją jūrą nukritusio rusų lėktuvo Tu-154 katastrofos priežastys bus nustatytos per maždaug dvi savaites, antradienį naujienų agentūrai „Interfax“ sakė su tyrimu susijęs šaltinis.

„Tu-154 sudužimo Juodojoje jūroje priežastims nustatyti prireiks dviejų savaičių. Iškėlus į paviršių vieną savirašį, šiuo atveju – naudingesnį specialistams, situacija gali paaiškėti ir kiek anksčiau“, – sakė pašnekovas.

Pasak jo, antradienį iškelta juodoji dėžė, fiksavusi skrydžio ir orlaivio sistemų parametrus, atsakys į daugelį klausimų.

„Iššifravę visus tuos duomenis, ekspertai galės nustatyti aviakatastrofos priežastis“, – sakė šaltinis.

Pasak jo, antroje juodojoje dėžėje fiksuojami orlaivio ekipažo pokalbiai. „Kaip rodo patirtis, šie įrašai nelabai padeda tiriant avarijos priežastis. Dažniausiai tai būna emocingi žodžiai, sakomi esant kritiškoms situacijoms. Jie svarbūs vertinant ekipažo veiksmų teisingumą“, – sakė šaltinis.

Komentuodamas žiniasklaidoje pasirodžius pranešimus apie galimai neadekvačius Tu-154 pilotų veiksmus, kai esą buvo smarkiai pakeltas lėktuvo priekis, šaltinis paaiškino, kad kalbama apie ekipažo bandymą nutupdyti orlaivį ant vandens.

„Pilotai greičiausiai suprato, kad dėl kažkokių priežasčių lėktuvas negali pakilti, ir priėmė sprendimą leistis ant vandens, todėl ėmė kelti lėktuvo priekį, kad sklandžiai nutūptų ant vandens paviršiaus. Tačiau jie neturėjo jokių šansų, nes lėktuvas tam buvo per sunkus“, – nurodė jis.

Viena iš pagrindinių katastrofos priežasčių šiuo metu yra ta, kad kažkas pateko į orlaivio variklį. Tikėtinos esą ir tokios versijos kaip piloto klaida, techninis gedimas, kalbėjo šaltinis.

Skelbiama, kad per naktį iš vandens buvo iškelti dar trys kūnai ir lėktuvo nuolaužų.

Primename, kad sekmadienį iš radarų dingęs rusų lėktuvas su 92 žmonėmis nukrito į Juodąją jūrą. Jis buvo vos pakilęs iš Sočio oro uosto, skrido į Siriją. Orlaivio didžioji dalis keleivių – net 64 – buvo Aleksandrovo ansamblio nariai. Pirmadienį Rusijoje buvo paskelbtas nacionalinis gedulas.

Stabdomi visų Tu-154 skrydžiai

Rusijos jėgos struktūrų naudojamų lėktuvų Tu-154 skrydžiai sustabdyti, kol bus išaiškintos katastrofos prie Sočio priežastys, antradienį naujienų agentūrai „Interfax“ sakė su tyrimu susijęs šaltinis.

„Dėl Rusijos gynybos ministerijos orlaivio Tu-154 aviakatastrofos priimtas sprendimas laikinai nutraukti tokių lėktuvų skrydžius iki tyrimo pabaigos“, – sakė šaltinis.

Jis taip pat pažymėjo, kad šiuo metu eksploatuojama nedaug šio tipo lėktuvų ir jų skrydžių sustabdymas transportavimo oru smarkiai nepaveiks.