Pasaulyje

2016.12.25 13:46

V. Putinas ir H. Rouhani pasveikino Alepo „pergalę“

BNS 2016.12.25 13:46

Irano prezidentas Hassanas Rouhani ir Rusijos vadovas Vladimiras Putinas vėlų vakarą telefonu pasveikino „Sirijos kariuomenės pergalę prieš teroristus Alepe“, sekmadienį pranešė Irano žiniasklaida.

„Sirijos kariuomenės pergalė siunčia žinią, kad teroristai nepasieks savo tikslų. Privalome sustabdyti teroristus, kurie per paliaubas atstato savo pajėgas ir stato naujas bazes kituose Sirijos regionuose“, – po šeštadienio vakaro skambučio sakė H. Rouhani, nurodoma pranešime, kurį paskelbė valstybinė žiniasklaida.

V. Putinas taip pat pasveikino sukilėlių pajėgų antrame pagal dydį Sirijos mieste sutriuškinimą ir sakė, kad Teherano ir Maskvos bendradarbiavimas „tęsis“.

Jų teigimu, taikos derybos vyks Kazachstane, tačiau daugiau detalių pateikta nebuvo.

Iranas ir Rusija buvo pagrindinės Sirijos prezidento Basharo al Assado sąjungininkės ir „teroristais“ vadino visas sukilėlių pajėgas.

„Šio bendradarbiavimo rezultatas yra didelė pergalė kovoje su tarptautiniu terorizmu“, – pridūrė V. Putinas.

Sirijos kariai šią savaitę perėmė rytinio Alepo kontrolę. Nuo 2012 metų vidurio šis regionas buvo kontroliuojamas skirtingų sukilėlių grupuočių, ir per sudėtingą mėnesį trukusią kovą dėl Alepo kelios dešimtys tūkstančių pabėgėlių buvo priversti palikti savo namus.

Rusija į konfliktą įsitraukė 2015 metų rugsėjį. Daugiausia sukilėlių pozicijas bombardavo jos aviacija, o Iranas B.al Assado pajėgoms padėjo atsiuntęs patarėjų kariniais klausimais ir „savanorių“ karių į fronto linijas.