Pasaulyje

2016.12.25 10:23

Izraelio premjeras sukritikavo B. Obamą dėl sprendimo Jungtinėse Tautose

ELTA 2016.12.25 10:23

Izraelio premjeras Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu išsakė griežtą kritiką JAV prezidento Baracko Obamos atžvilgiu ir apkaltino jį įvykdžius „gėdingą pasalą“ Jungtinėse Tautose (JT) balsuojant dėl gyvenviečių Vakarų Krante, praneša „The Associated Press“ išsakė griežtą kritiką JAV prezidento Baracko Obamos atžvilgiu ir apkaltino jį įvykdžius „gėdingą pasalą“ Jungtinėse Tautose (JT) balsuojant dėl gyvenviečių Vakarų Krante, praneša „The Associated Press“.

B. Netanyahu teigė nekantriai laukiantis galimybės dirbti su „savo draugu“, išrinktuoju JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

Izraelio premjero kritika pasipylė po to, kai JAV susilaikė nuo balsavimo JT Saugumo Taryboje, kuri pasmerkė Izraelio gyvenvietes Vakarų Krante ir rytų Jeruzalėje kaip grubų tarptautinės teisės pažeidimą.

Nors JAV ir nepritaria Izraelio gyvenvietėms šiose teritorijose, tačiau būdama nuolatinė JT Saugumo Tarybos narė ji tradiciškai naudodavosi veto teise blokuodama rezoliucijas, smerkiančias Izraelį. JAV taip pat teigdavo, kad ginčai tarp Izraelio ir palestiniečių turi būti sprendžiami derybų būdu.

Palestiniečiai palankiai įvertino JT rezoliucijos priėmimą. Nors ji ir tėra simbolinė, tačiau gali pakenkti Izraelio pozicijai taikos derybose ateityje.

Į įvykius naudodamasis socialiniu tinklu „Twitter“ sureagavo ir D. Trumpas. Jis nepritarė JT veiksmams. Anot jo, dėl šio žingsnio bus daug sunkiau derėtis dėl taikos.

Tuo metu, pasak Izraelio premjero B. Netanyahu, JAV susilaikymas balsavime buvo visiškai priešingas jos įsipareigojimams, įskaitant B. Obamos 2011 m. duotus pažadus nediktuoti sąlygų JT Saugumo Taryboje dėl galutinio susitarimo Izraelio klausimu.

„B. Obamos administracija Jungtinėse Tautose paspendė gėdingą pasalą Izraeliui“ – pareiškė B. Netanyahu.

Baltieji rūmai atsisakė pakomentuoti Izraelio premjero išsakytus žodžius.