Pasaulyje

2016.12.25 09:54

Popiežius Pranciškus paragino užjausti vaikus

BNS 2016.12.25 09:54

Kūčių vakaro mišiose popiežius Pranciškus 1,2 milijardo katalikų pasaulį paragino užjausti vaikus, ypač karo, migracijos aukas, benamius, taip pat ir tuos, „kuriems nebuvo leista gimti“.

Kreipdamasis į 10-tūkstantinę minią šeštadienį vėlai vakare, popiežius paragino tikinčiuosius švęsti „autentiškai“, pripažįstant „trapų naujagimių paprastumą“ ir „švelnų vystyklų prisilietimą“.

 „Leiskime kūdikiui ėdžiose reikalauti iš mūsų, bet leiskime ir sau, kad iš mūsų pareikalautų šiandienos pasaulio vaikai“, – kalbėjo jis Šv. Petro aikštėje.

Daugybė vaikų mirė šiemet keliantis migrantams per pražūtingą Viduržemio jūrą į Europą; ši kelionė vien 2016-aisiais nusinešė daugiau kaip 5 tūkst. gyvybių.

Tūkstančiai traumuotų sirų, tarp jų ir vaikų, pasitraukė iš buvusio sukilėlių anklavo Alepe šią savaitę po keturis mėnesius smaugusios apsupties.

Vaikai „slapstosi požemiuose nuo bombardavimo“, arba „ant didmiesčio šaligatvių, migrantų perpildytų laivų dugne“, kalbėjo Pranciškus, vėliau priminęs ir apie savo nepritarimą abortams.

 „Leiskime kad iš mūsų reikalautų vaikai, kuriems neleista gimti, tie, kurie verkia nes niekas nepasotina jų alkio, tie, kurie rankose nelaiko žaislų, o laiko ginklus“, – kalbėjo jis.

Taip pat atsiliepdamas į materializmo kritiką, Pranciškus paragino tikinčiuosius vengti abuojumo, „kai Kalėdos tampa švente, kur mes patys esame pagrindiniai veikėjai, o ne Jėzus“.

Prieš savaitę savo 80-metį šventęs popiežius savo pontifikato esme pasirinko kuklų gyvenimą.

Sekmadienį Pranciškus jau ketvirtąsias Kalėdas kreipsis į tikinčiuosius Šv. Petro aikštėje.