Pasaulyje

2016.12.24 17:21

Betliejuje prieš Piemenėlių mišias renkasi tikinčiųjų minios

BNS 2016.12.24 17:21

Betliejuje, kur, kaip tikima, gimė Jėzus, šeštadienį Kūčių šventei ir naktinėms Piemenėlių mišioms susirinko tikinčiųjų minios ir tikimasi, kad sumažėjus smurto mastui, šiemet lankytojų bus daugiau nei pernai.

Šimtai palestiniečių ir turistų susirinko Prakartėlės aikštėje netoli Kristaus Gimimo bazilikos, pastatytos toje vietoje, kur, pasak tradicijos, gimė Jėzus.

Kai kas darėsi asmenukes prie aikštėje stovinčios didžiulės Kalėdų eglės ir stebėjo metinį skautų paradą šiame netoli Jeruzalės esančiame Izraelio okupuoto Vakarų Kranto mieste. Skautai žygiavo mojuodami vėliavomis ir grodami dūdmaišiais.

Bazilikos ir aikštės prieigose buvo dislokuotos palestiniečių saugumo pajėgos, kurios tikrino kai kuriuos žmones.

Iš garsiakalbių sklinda Kalėdų giesmės arabų kalba.

Šventės Betliejuje kulminacija bus vidurnakčio mišios Kristaus Gimimo bazilikoje, į kurias paprastai išdalijama maždaug 2,5 tūkst. bilietų. Dalyvauti norintys žmonės turi registruotis iš anksto; tarp dalyvių paprastai būna palestiniečių pareigūnų ir garbingų svečių iš užsienio.

Tikimasi, kad per šventes Betliejuje, Nazarete ir Jeruzalėje apsilankys dešimtys tūkstančių turistų, sakė turizmo pareigūnai.

Pasak palestiniečių pareigūnų, šiemet lankytojų laukiama daugiau nei pernai ir didieji Betliejaus viešbučiai jau pilni.

Šiemet Izraelyje ir Vakarų Krante yra daugiau optimizmo. Pernai spalį kilusi smurto ir protestų banga smarkiai sumažino lankytojų skaičių per ankstesnes Kalėdas. Tačiau pastaraisiais mėnesiais smurto mastas labai sumažėjo.