Pasaulyje

2016.12.24 15:20

Paskelbtos dar vienos paliaubos rytų Ukrainoje

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.12.24 15:20

Šeštadienį įsigaliojo dar vienos paliaubos rytų Ukrainoje. Artėjant šventėms tokį susitarimą Minske, tarpininkaujant Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai, pasiekė Kijevo ir prorusiškų separatistų rytų Ukrainoje atstovai.

Paliaubos Donbase turėtų sustabdyti pastarosiomis savaitėmis smarkiai padažnėjusius susišaudymus ties fronto linija, per kuriuos vėl gausiai naudojami ir didelio kalibro pabūklai, bei minosvaidžiai. 

Dėl tokių susidūrimų, ypač prie strategiškai svarbaus Debalcevės miestelio, jau žuvo dešimtys karių, bet abiejų konfliktuojančių pusių skaičiai apie nukautus ir paimtus į nelaisvę priešus labai skiriasi.

Tai jau ne pirmos tokios mokslo metų pradžiai ar Naujųjų metų šventėms skirtos paliaubos, bet vėliau visi šie susitarimai iširdavo.

Metinėje spaudos konferencijoje, kalbėdamas apie Ukrainą, Rusijos prezidentas pasisakė už tai, kad Minsko procesas būtų tęsiamas. Nors jis nėra efektyvus, bet V. Putinas pats pripažino, kad be jo padėtis rytų Ukrainoje pablogėtų labai greitai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt