Pasaulyje

2016.12.23 18:49

Lėktuvo Maltoje užgrobėjai pasidavė

LRT.lt 2016.12.23 18:49

Libijos avialinijų keleivis lėktuvas su 118 žmonių (111 keleivų ir 7 įgulos nariai) nusileido Maltoje po to, kai buvo užgrobtas. Vėliau užgrobėjai sutiko paleisti visus keleivius. Kaip praneša Turkijos naujienų agentūra, Libijos oro linijų direktorius Abu Bakras Alfortahas sakė, kad užgrobėjai pasiprašė politinio prieglobsčio Maltoje. Galiausiai užgrobėjai pasidavė ir buvo suimti. 

Iš lėktuvo išėjo paskutiniai įgulos nariai ir patys užgrobėjai. Jie pasidavė ir buvo suimti. 

Dalis įgulos ir du užgrobėjai – vis dar lėktuve:

Maltos premjeras pranešė, kad paleisti visi keleiviai ir paleidžiama įgula. 

Paleidžiami paskutiniai likę 44 įkaitai:

Maltos premjeras pranešė, kad išlaisvinti jau 65 žmonės. 

Paleidžiama ir antroji 25 žmonių grupė.

Pirmoji grupė, kurią sudaro moterys ir vaikai, jau paleisti iš lėktuvo, pranešė Maltos ministras pirmininkas.

Užgrobtas lėktuvas turėjo atlikti vidinį skrydį, bet nusileido Maltoje. Valstybinės įmonės „Afriqiyah Airways“ lėktuvas A320 penktadienį skrido iš Sebhos į Tripolį, skelbia „Times of Malta“.

Du asmenys buvo užgrobę orlaivį, esą grasino jį susprogdinti. Buvo nurodoma, kad lėktuve buvo rankinių granatų. Maltos saugumo pajėgos atvyko į įvykio vietą, lėktuvą per atstumą byvo apsupę kariai.

Lėktuvą užėmęs asmuo teigė esantis nuversto diktatoriaus Muammaro Gaddafi šalininkas. Asmuo tikino, kad paleis keleivius, jei bus įvykdyti jo reikalavimai, viešai reikalavimai nebuvo įvardyti.

Dėl incidento visi skrydžiai Maltoje laikinai sustabdyti arba nukreipti.

Kaip skelbia „Reuters“, pilotas bandė nusileisti Libijoje, bet užgribėjai to neleido. „Afriqiyah Airways“ lkėtuvas iš Sebhos pakilo 10:10 val. ryte vietos laiku, o Tripolyje turėjo nusileisti 11:20 val.

Žiniasklaida skelbia, kad Libijos susisiekimo ministras derėjosi su užgrobėjais.