Pasaulyje

2016.12.23 17:21

Berlyne teroro aktą surengęs tunisietis nušautas Milane

15min.lt2016.12.23 17:21

Tunisietis Anisas Amri, kuris, kaip įtariama, sutraiškė 12 žmonių Berlyno kalėdiniame turgelyje, buvo nukautas per susišaudymą su policija Milane. Naktį Milano policija sustabdė vyrą, kad patikrintų jo asmens dokumentus, tačiau šis į pareigūnus pradėjo šaudyti. Vyras sužeidė vieną policininką, bet netrukus buvo nukautus. Patvirtinta, kad jis – visoje Europoje ieškotas įtariamas teroristas A. Amri.

Susišaudymas kilo apie trečią valandą ryto. Prieš mirtį jis šaukė „Allahu Akbar“, rašo italų naujienų portalas Repubblica.it.

Italijos žiniasklaida skelbia, kad kuprinėje buvo rastas traukinio bilietas – į Italiją jis atvyko iš Prancūzijos.

13.00 val. Pranešama, kad A. Amri Milane į italų policininką šaudė iš to paties ginklo, kurį panaudojo nužudydamas lenką sunkvežimio vairuotoją Berlyne. Lenkas buvo pati pirmoji išpuolio Vokietijos sostinėje auka.

12.55 val. Tuo metu Vokietijoje žurnalistai spaudžia vyriausybės pareigūnus atsakyti, kodėl A.Amri galėjo taip laisvai keliauti po šalį ir suplanuoti savo išpuolį tiesiai tarnyboms, kurios jį stebėjo, po nosimis.

Stebėjimo kamerų įrašai įrodo, kad A. Amri kelios dienos prieš ataką lankėsi su „Islamo valstybe“ siejamoje mečetėje, o ten pat užėjo ir praėjus maždaug septynioms valandoms po išpuolio kalėdinėje mugėje.

Pareigūnai per spaudos konferenciją užėmė itin gynybiškas pozicijas ir kelis kartus pakartojo negalintys atsakyti į klausimus ir kad, jų vertinimu, būtų neetiška komentuoti pranešimus dar nepalaidojus visų atakos aukų.

AFP/Scanpix nuotr.

12.44 val. Skelbiama, kad A. Amri iš Berlyno išvyko į Prancūziją. Iš Šamberi miesto šios šalies pietryčiuose įtariamasis traukiniu išvyko į Turiną, o tuomet – į Milaną, kur buvo pastebėtas policijos ir nušautas.

12.35 val. Vokietijos visuomeninis transliuotojas „Deutsche Welle“ pakalbino vieną A. Amri brolių, kuris telefonu teigė: „Mes esame ištikti šoko, visa šeima – blogoje situacijoje. Daugiau jokių komentarų.“

12.19 val. Daugiau informacijos apie A. Amri žūtį Milane suteikė Italijos vidaus reikalų ministras Marco Minniti. Jis patvirtino, kad „nėra jokių abejonių“, jog nušautas buvo būtent A. Amri.

Ministro teigimu, ankstų penktadienio rytą, apie 3 val., įprasto patruliavimo metu vienas pareigūnų – Christianas Movio – sustabdė „labai įtartinai atrodantį vyrą“. Tuomet šis vyras iškart išsitraukė ir šovė į patrulį, kuris buvo ką tik paprašęs asmens dokumentų.

„Pareigūnas reagavo žaibiškai. Laimei, jis nebuvo sužeistas mirtinai ir yra ligoninėje. Kiti pareigūnai sureagavo ir asmuo, kuris užpuolė mūsų policininką, buvo nušautas“, – teigė M. Minniti.

Ministras tvirtino padėkojęs pašautam policininkui Ch. Movio visos ministerijos ir visų Italijos policijos pajėgų vardu: „Jis (A.Amri, – red.) buvo ieškomiausias žmogus Europoje, o mes staigiai jį identifikavome ir neutralizavome. Tai reiškia, kad mūsų saugumo tarnybos dirba labai gerai.“

M. Minniti teigė, kad Italija informavo Vokietijos prokurorus apie įvykius Milane.

12.14 val. A. Amri sužeidė vieną policijos pareigūną – kulka jam pataikė į petį. Policininkas yra ligoninėje, jo gyvybei pavojus negresia.

12.03 val. Naujienų agentūra „Reuters“ skelbia, kad nustatyti, jog Italijoje buvo nušautas būtent A. Amri, padėjo pirštų antspaudai. Italijos pareigūnai taip pat atskleidė jau anksčiau turėję informacijos, kad tunisietis yra atvykęs į vieną Milano priemiestį.

12.00 val. Vokietijos pareigūnai netrukus paskelbė palaikantys nuolatinį ryšį su kolegomis Italijoje. Tiesa, prokuratūra kol kas nei patvirtino, nei paneigė pranešimus iš Milano.

Berlyne? Danijoje?

Dar penktadienio ryte buvo skelbiama, kad jis greičiausiai vis dar yra Vokietijos sostinėje, nors jo ieškoma visoje Europoje. Stebėjimo kameros užfiksavo vyrą mečetėje naktį po išpuolio. Policija manė, kad jis nerizikuoja sprukti kur nors toli, nes yra sužeistas, rašo „The Guardian“. Tiesa, A. Amri jau gali būti Danijoje.

Kad Vokietijos tyrėjai mano, jog A. Amri slapstosi Berlyne, pranešė laikraštis „Tagesspiegel“. Esą taip manyti leidžia stebėjimo kamerų įrašai. Pagal juos nustatyta, kad tunisietis buvo atvykęs į mečetę miesto Moabito rajone.

Be to, atsirado liudininkas, kuris matė, kaip 24-erių tunisietis bėgo iš išpuolio vietos, ir atkreipė dėmesį, kad jo veidas sunkiai sužalotas.

Tad pareigūnai mano, kad A. Amri nedrįs bėgti iš Vokietijos sostinės, nes dėl sužeidimų gali būti lengvai atpažintas ir galiausiai sučiuptas.

Mečetė, į kurią buvo atklydęs A.Amri, jau žinoma Vokietijos policijai. Pastatas Perlebergerio gatvėje nuolat stebimas dėl įtariamų bandymų užverbuoti naujų narių grupuotei „Islamo valstybei“.

Pačiame Tunise du A. Amri broliai – Walidas ir Abdelkaderas – pareiškė manantys, kad įtariamasis buvo radikalizuotas Italijoje, kur beveik ketverius metus praleido už grotų.

„Jis neatstovauja mums ir mūsų šeimai. Į kalėjimą jis atvyko vienoks, o iš jo išėjo visai kitoks“, – „Sky News Arabia“ teigė Abelkaderas Amri.

Vis dėlto informacija apie tunisiečio buvimo vietą skiriasi. Antai penktadienį Danijos policija „Twitter“ paskelbė, kad vyras, atitinkantis A. Amri išvaizdą, buvo pastebėtas šiauriniame šalies mieste Olborge.

Policija paragino žmones elgtis atsargiai ir neiti į gatvę teritorijoje, kur siekiama sučiupti įtartiną vyrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.