Pasaulyje

2016.12.23 07:58

Vokietijoje sulaikyti du broliai, įtariami planavę išpuolį prekybos centre

BNS 2016.12.23 07:58

Vokietijos policija areštavo du brolius, kurie įtariami planavę išpuolį viename didžiausių šalies prekybos centrų, esančių vakariniame Oberhauzeno mieste, penktadienį pranešė pareigūnai.

Du vyrai, 28 ir 31 metų amžiaus, yra kilę iš Kosovo, nurodė policija, apie šių įtariamųjų areštą pranešusi keturios dienos po to, kai džihadisto vairuojamas sunkvežimis rėžėsi į Kalėdų mugę Berlyne ir mirtinai sužalojo 12 žmonių.

Tyrėjai šiuo metu aiškinasi, kokiame pasirengimo išpuoliui etape buvo sulaikytieji ir ar esama daugiau asmenų, susijusių su rengtu sąmokslu, rašoma kaimyninio Eseno miesto policijos išplatintame pranešime.

Gavus informacijos iš žvalgybos tarnybų, policija ketvirtadienį vėlai vakare buvo pasiųsta į tą prekybos centrą ir šalia veikiančią kalėdinę mugę.

Prekybos centras „CentrO“ yra vienas didžiausių Vokietijoje. Jame veikia apie 250 parduotuvių, kuriose prieš Kalėdas šurmuliuoja itin daug žmonių.

Centras įsikūręs buvusioje plieno gamykloje.

Policija tebeieško 24 metų tunisiečio, kuris įtariamas surengęs kruviną pirmadienio išpuolį Berlyne, per kurį 12 žmonių, o dar 48 buvo sužeisti.

Atsakomybę už šią ataką prisiėmė džihadistų judėjimas „ Islamo valstybė“.