Naujienų srautas

Pasaulyje2016.12.22 23:07

A. Merkel didžiuojasi ramia žmonių reakcija į išpuolį Berlyno kalėdinėje mugėje

BNS 2016.12.22 23:07

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį pasididžiavo ramia visuomenės reakcija į mirtiną išpuolį sunkvežimiu Berlyno kalėdinėje mugėje, kur žuvo 12 žmonių.

„Per pastarąsias kelias dienas aš labai didžiuojuosi, kaip ramiai dauguma žmonių reagavo į tą padėtį, – sakė ji apie pirmadienio išpuolį, dėl kurio atsakomybę prisiėmė „Islamo valstybė“. – Esu įsitikinusi, mes atlaikysime mums tekusį išbandymą“.

A. Merkel dar pridūrė turinti „didelių vilčių“, kad įtariamas užpuolikas, tunisietis Anisas Amri, kurio prašymas prieglobsčio buvo atmestas, bus greitai sučiuptas.

Prie A. Merkel priešais televizijos kameras prisidėjęs vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere pareiškė, kad įkalčiai rodo „didelę tikimybę, jog šis įtariamasis ir yra kaltininkas“ pirmadienį buvusio mirtino išpuolio. Jis sakė, kad A. Amri „pirštų atspaudų rasta sunkvežimio kabinoje“.

A. Merkel pažymėjo, kad Vokietijoje „seniai žinoma, jog esame islamo terorizmo taikiklyje; ir vis dėlto, kai tai įvyksta ... tai visai kas kita“.

Kanclerė gyrė federalinės ir žemės policijos „itin profesionalų darbą“, taip pat „glaudų bendradarbiavimą su tarptautinėmis partnerėmis“.

Taip ji komentavo, nepaisydama nuskambėjusios aštrios kritikos saugumo ir migracijos tarnyboms, kai paaiškėjo, kad A. Amri buvo atsisakyta suteikti prieglobstį ir kad jis buvo žinomas radikalus džihadistas, net stebėtas policijos keletą mėnesių, įtarus išpuolio planavimu, bet vėliau jis nebebuvo stebimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi