Pasaulyje

2016.12.22 19:12

Anot JT pasiuntinio, Sirijos Idlibo miestas gali virsti naujuoju Alepu

ELTA 2016.12.22 19:12

Aukšto rango Jungtinių Tautų (JT) pareigūnas ketvirtadienį įspėjo, kad tūkstančių iš sukilėlių kontroliuojamų Alepo teritorijų evakuotų žmonių, patyrusių triuškinamą vyriausybės pajėgų puolimą, naujajame prieglobstyje gali laukti tokia pati lemtis kaip ir Alepe, praneša „Reuters“. 

JT specialusis pasiuntinys Sirijoje Staffanas de Mistura sakė, kad norint neleisti, jog pasikartotų tokia pat kruvina kova, kokia vyko Alepe, visoje Sirijos teritorijoje būtina nutraukti karo veiksmus.

Naujausiais JT duomenimis, per savaitę trunkančią operaciją iš Alepo buvo evakuota iš viso 34 tūkst. kovotojų ir civilių.

„Dauguma jų nuvyko į Idlibą, kuris teoriškai gali tapti naujuoju Alepu“, – kalbėdamas Ženevoje įspėjo S. de Mistura.

Tūkstančiai pabėgėlių iš Alepo buvo nugabenti į Idlibą, o tai paskatino nerimą, kad šis sukilėlių kontroliuojamas miestas gali tapti naujuoju taikiniu. Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas pareiškė, kad karas dar toli gražu nebaigtas ir kad jo vadovaujamos pajėgos taikysis ir į kitas sukilėlių kontroliuojamas teritorijas.

Iš Alepo evakuoti žmonės sakė esą susirūpinę dėl to, kad buvo vežami į Idlibą. Anksčiau šį mėnesį vienas aukšto rango Europos diplomatas išsakė mintį, kad visų Sirijos režimui nepalankių asmenų sutelkimas vienoje vietoje būtų patogus pagrindinei B. al-Assado karinei rėmėjai Rusijai.

Tikimasi, kad paskutinė sukilėlių ir civilių grupė, tebelikusi nedideliame sukilėlių anklave, turėtų būti iš jos išgabenta per artimiausią parą. Kai tai įvyks, visa Alepo teritorija atsidurs Sirijos kariuomenės ir jos sąjungininkų rankose. Tai bus didžiausias B. al-Assado per šešerius metus trunkantį karą pasiektas laimėjimas.