Pasaulyje

2016.12.22 16:00

Uždarytas Prancūzijos radikalams paskolas teikęs Rusijos bankas

15min.lt 2016.12.22 16:00

Prancūzijos ultradešiniųjų partijos „Nacionalinis Frontas“ banko sąskaita prieš prezidento rinkimus tuštėja, o lyderė Marine Le Pen neteko Rusijos banko paramos.

„Bloomberg“ pranešė, kad Rusijos centrinis bankas dar liepos mėnesį panaikino licenciją Pirmajam Čekijos Rusijos bankui. Skelbiama, kad bankas prisiėmė per daug rizikingų įsipareigojimų. Per pirmuosius šių metų šešis mėnesius Rusijoje viso buvo uždaryti 44 bankai.

2014-aisiais Pirmasis Čekijos Rusijos bankas M. Le Pen vadovaujamai Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų partijai paskolino 11 milijonų JAV dolerių. Tiesa, jie buvo pakankamai greitai išleisti, o dabar galimybės pasiskolinti Rusijoje nebeliko. Tai pripažino ir „Nacionalinio Fronto“ iždininkas Wallerandas de Saint Justas. Kol kas partija nedeklaravo jokių stambių įnašų savo prezidento rinkimų kampanijos biudžete, o W. de Saint Justas teigė, kad pavienes dotacijas suteikė partijos rėmėjai.

Pirmojo Čekijos Rusijos banko uždarymas susilpnino M. Le Pen simpatijas Kremliui. Šio mėnesio pradžioje partijos lyderė, kartu su savo dukterėčia Marion Le Pen susitiko su „Vieningosios Rusijos“ atstovais. Kokie reikalai buvo aptariami susitikime – nėra skelbiama.

M. Le Pen trukdo ir tai, kad jos konkurentas rinkimuose, respublikonų partijos kandidatas Francois Fillonas taip pat simpatizuoja Vladimirui Putinui ir yra laikomas Kremliui palankiu kandidatu. F. Fillonas pareiškė, kad Rusija yra „itin svarbus partneris“ ir pažadėjo, kad stengsis panaikinti sankcijas, kurios užklupo Kremlių dėl 2014 metų kovo mėnesį įvykdytos Krymo aneksijos.

Prancūzijos prezidento rinkimai vyks dviejų ratų sistema.

Pirmasis turas bus surengtas balandžio, o jei per jį nė vienas kandidatas nesurinks daugiau nei pusės visų balsų, nugalėtojas paaiškės antrame ture gegužės 7 d.