Naujienų srautas

Pasaulyje2016.12.21 22:24

Ataskaita: moterys ir mergaitės sudaro tris ketvirtadalius prekybos žmonėmis aukų

ELTA 2016.12.21 22:24

Naujausioje Jungtinių Tautų (JT) ataskaitoje skelbiama, kad beveik trys ketvirtadaliai prekybos žmonėmis aukų yra moterys ir mergaitės, o šio nusikaltimo aukomis tapę vyrai ir berniukai dažniausiai naudojami priverstiniams darbams, taip pat – kaip kariai ir vergai, praneša naujienų agentūra AP.  

Tai naujausioje savo ataskaitoje apie prekybą žmonėmis paskelbė Jungtinių Tautų Narkotikų kontrolės ir nusikalstamumo prevencijos biuras (UNODC). Ataskaitoje taip pat teigiama, kad vaikai sudaro bemaž trečdalį visų pasaulio prekybos žmonėmis aukų.

UNODC vykdomasis direktorius Jurijus Fedotovas ataskaitą pristatė trečiadienį, sakydamas: „Prekyba žmonėmis, siekiant juos išnaudoti seksualiai arba priverstiniams darbams, tebėra labiausiai paplitusios (šio nusikaltimo) formos“.

Anot J. Fedotovo, aukos taip pat parduodamos, siekiant jas paversti išmaldos prašytojais, naudoti priverstinėms ar fiktyvioms santuokoms ir kuriant pornografiją.

JT Generalinė Asamblėja šios ataskaitos paprašė, rengdamasi kitąmet įvertinti, kaip veikia bendrasis JT kovos su prekyba žmonėmis veiksmų planas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi