Naujienų srautas

Pasaulyje2016.12.21 21:52

Dėl išpuolio Berlyne ieškomas tunisietis buvo žinomas pareigūnams

BNS 2016.12.21 21:52

Dėl šios savaitės kruvino išpuolio Berlyno kalėdinėje mugėje ieškomas tunisietis jau žinomas kovos su terorizmu pareigūnams dėl anksčiau planuotos atakos, trečiadienį pranešė Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės vidaus reikalų ministras Ralfas Jaegeris.

Dėl šio vyro, kurį žiniasklaida įvardina kaip Anis arba Ahmedą A., pradėtas tyrimas. Jis įtariamas ruošęs „sunkų teroristinį aktą prieš valstybę“.

Kovos su terorizmu pareigūnai paskutinį kartą lapkritį dalinosi informacija apie vyrą, kuris, siejamas su radikaliais islamistais, sakė ministras per spaudos konferenciją, policijai tęsiant dvidešimt kelerių metų vyro paiešką.

Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maizieres anksčiau sakė, kad policija ieško „įtariamojo, bet nebūtinai užpuoliko“, kuris yra atsakingas už kruviną pirmadienio išpuolį.

Pasak R. Jaegerio, birželio mėnesį Vokietija atmetė 2015 metų liepą į šalį atvykusio tunisiečio prieglobsčio prašymą, tačiau negalėjo jo deportuoti, nes jis sakė neturintis kelionei reikalingų dokumentų.

Iš pradžių Tunisas neigė, kad šis vyras yra šios šalies pilietis, o paskui ilgai vilkino jo naujų dokumentų išdavimą, kurie pagaliau buvo gauti trečiadienį, nurodė R. Jeageris.

Per pirmadienį vakare buvusią ataką, kurią Vokietijos pareigūnai vadina teroristiniu išpuoliu, žuvo 12 žmonių, tarp jų – tikrasis sunkvežimio vairuotojas lenkas.

Sunkvežimis lėkė per minią traiškydamas medinius prekybos paviljonus ir aukas: siaubingi vaizdai priminė liepos 14 dieną Prancūzijos Nicos kurorte per Bastilijos paėmimo dienos šventę įvykdytą teroro išpuolį, kurio metu džihadisto tunisiečio vairuotas sunkvežimis minioje mirtinai sužalojo 86 žmones.

Su „Islamo valstybe“ (IS) susijusi naujienų agentūra „Amaq“ pranešė, kad šio džihadistų judėjimo „karys įvykdė operaciją Berlyne reaguodamas į kvietimą atakuoti civilius koalicijai priklausančiose valstybėse“.

Tunisas yra tarp svarbiausių džihadistų kovotojų „tiekėjų“: manoma, kad maždaug 5 500 šios šalies piliečių dalyvauja kovos veiksmuose Sirijoje, Irake ir Libijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi