Naujienų srautas

Pasaulyje2016.12.21 15:05

EK griežtina kovos su teroristų finansavimu taisykles

LRT.lt 2016.12.21 15:05

Trečiadienį Europos Komisija (EK) pateikė siūlymus, kuriais bus užbaigta ir sustiprinta Europos Sąjungos (ES) teisės sistema pinigų plovimo, neteisėto grynųjų pinigų judėjimo ir turto įšaldymo ir konfiskavimo srityse, rašoma pranešime spaudai. Taip pat bus sustiprinta ir Šengeno informacinė sistema.

Naujoji direktyva dėl pinigų plovimo kriminalizavimo suteiks kompetentingoms institucijoms atitinkamas nuostatas patraukti nusikaltėlius ir teroristus baudžiamojon atsakomybėn ir juos įkalinti. Reglamentas dėl nusikaltėlių turto užšaldymo ir konfiskavimo užtikrins greitą tarpvalstybinį finansinių lėšų įšaldymą ar konfiskavimą ir neleis teroristams naudoti lėšų naujiems išpuoliams vykdyti.

Naujasis reglamentas dėl grynųjų pinigų kontrolės padės griežčiau kontroliuoti stambius grynųjų pinigų srautus. Bus sugriežtinta asmenų kontrolė, įsivežančių ir išsivežančių iš ES dideles grynųjų pinigų sumas, taip pat išplėsta muitinės patikra, ją taikant pašto siuntiniais ar kroviniais siunčiamiems gryniesiems pinigams ir didelės vertės prekėms, tokioms kaip auksas, ir išankstinio mokėjimo kortelėms, kurioms šiuo metu netaikoma standartinė muitinės deklaracija.

Trečiadienį teikiami pasiūlymai buvo numatyti 2016 m. vasario mėn. Kovos su teroristų finansavimu stiprinimo veiksmų plane, kuriuo stiprinami ES pajėgumai kovoti su teroristų finansavimu ir organizuotu nusikalstamumu.

Sustiprins ir Šengeno informacinę sistemą

Europos Komisija taip pat teikia pasiūlymus sustiprinti Šengeno informacinės sistemos (SIS) veikimo efektyvumą. Pateiktais pasiūlymais bus didinami sistemos užtikrinami kovos su terorizmu ir tarpvalstybiniu nusikalstamumu pajėgumai, gerinamas sienų ir migracijos valdymas ir užtikrinamas efektyvus valstybių narių keitimasis informacija didinant Europos gyventojų saugumą.

Už saugumo sąjungą atsakingas Komisijos narys Julianas Kingas sakė: „Šengeno informacinė sistema yra esminė Europos vidaus saugumo dalis. Šiandien siūlomomis priemonėmis bus įdiegta svarbių techninių ir operatyvinių patobulinimų, kad būtų lengviau aptikti norinčius mums padaryti žalą asmenis ir nustatyti jų tapatybę.

Be to, jais bus pagerintas valstybių narių ir susijusių ES agentūrų bendradarbiavimas bei keitimasis informacija. Tačiau dar daug reikia nuveikti, nes SIS vertė priklauso nuo joje sukauptų duomenų. 2017 m. ji bus toliau tobulinama.“

2015 m. Šengeno informacinė sistema naudota 2,9 milijardo kartų. Tai dažniausiai naudojama Europos sienų kontrolės ir saugumo informacinė sistema.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi